Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike 	Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Riccardo Tisci z Givenchy zaprojektował efektowną kolekcję dla marki Nike! Wiemy, kiedy znajdziecie ją w sklepach!

Marcin Brzeziński 11 sierpnia 2016 15:15
Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike 	Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike
Fot. Materiały prasowe

Dyrektor kreatywny domu mody Givenchy, Riccardo Tisci zaprojektował kolejną już kolekcję dla sportowego giganta, marki Nike. W jej skład wchodzą T-shirty, leginsy, kurtki, czapki i buty. Kroje nie są szczególnie zaskakujące, to już wręcz klasyka stylu sportowego. Tym, co sprawia, że od projektów Riccardo Tisci z kolekcji zatytułowanej Nikelab X RT: Training Redefined nie sposób oderwać wzroku są pokrywające ubrania fantastyczne kwietne wzory. Efekt jest mniej więcej taki jakby obsypaną kwiatami łąkę wrzucić… do kalejdoskopu. A trzeba tu dodać, że nie są to byle jakie kwiaty. W swoich wzorach Tisci połączył rośliny rosnące w amerykańskim Oregonie, który jest siedzibą Nike, włoskim Taranto, z którego sam pochodzi i w brazylijskim Rio de Janeiro, w którym wciąż trwa największe światowe święto sportu.

 

Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike
Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Nikelab X RT: Training Redefined zaprojektowana przez Riccardo Tisci dla marki Nike.

 

Polecamy też: Riccardo Tisci z Givenchy zaprojektował kreację… dla wirtualnej japońskiej gwiazdy Hatsune Miku!

 

Sportowa i modowa kolekcja

A tak o swojej współpracy z Nike opowiada sam Riccardo Tisci: „To było ekscytujące, ale wcale nie proste. Trudno jet bowiem stworzyć coś, co nadawałoby się do uprawiania sportu, a jednocześnie było rozpoznawalne i miało mocny, modowy charakter. Ale udało mi się i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Odkryłem zupełnie nowe terytorium”. Z kolei projektant marki Nike, Jarrett Reynolds dodaje: „My pomogliśmy Riccardo w kwestiach technologicznych. On zaś sprawił, że osiągnęliśmy efekt estetyczny, jaki bez niego byłby zupełnie nie do pomyślenia”. Kolekcja Nikelab X RT: Training Redefined znajdzie się w sklepach już dzisiaj. Mamy wrażenie, że na niej współpraca Riccardo Tisci i Nike z pewnością się nie zakończy.

 

Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike 	Riccardo Tisci zaprojektował kolekcję dla marki Nike
Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Riccardo Tisci zaprojektowana dla marki Nike pojawi się w sklepach 11 sierpnia 2016.

 

Polecamy też: Nike zrywa ze stereotypami - modelki plus size wkraczają do świata sportu. Ta kampania robi furorę!

 

Zobaczcie film!

 

 

 

 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.