MODA POLSKA

Najpiękniejsze kreacje z kolekcji Macieja Zienia Under Pressure!

Zobaczcie już teraz zanim pojawią się na czerwonych dywanach!

Marcin Brzeziński 20 lutego 2018 11:30

W warszawskim Studio Tęcza odbył się pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia zatytułowanej tak, jak pamiętny przebój Freddiego Mercury’ego i Davida Bowie Under Pressure. Projektant wraz z reżyserem Michałem Materną zapewnił swemu modowemu show niespotykaną formę. Prezentacja rozpoczęła się mianowicie od pokazu wideo. Na gigantycznym ekranie obejrzeliśmy bezbronną dziewczynę (w tej roli nowa muza projektanta Katarzyna Warnke) wyciągniętą z bagażnika samochodowego i zaatakowaną przez grupę młodych mężczyzn.

Kolekcja Macieja Zienia Under Pressure

Po tym budzącym poważne kontrowersje wstępie (po co pokazywać na pokazie mody bezsensowną przemoc wobec kobiet?) na wybiegu pojawiły się modelki prezentując kunsztownie wykonane kreacje. I one wynagrodziły niezbyt fortunny początek.

Sylwetki dopełniały buty Baldowski zaprojektowane przez Macieja Zienia

W kolekcji dominowały jedwabne muśliny, delikatne tiule, żorżety, szyfony oraz organzy. Subtelne suknie o różnym stopniu przezroczystości ozdobione były misternie wykonanymi haftami, zdobieniami z pereł, dżetami, koronkami oraz cekinami. Sylwetki dopełniały stylowe akcesoria: buty Baldowski z kolekcji zaprojektowanej przez Macieja Zienia oraz biżuteria Tatami.

Kto jest muzą Macieja Zienia?

Koniec prezentacji też był wart odnotowania. Na wybiegu, a może lepiej powiedzieć na scenie zobaczyliśmy bowiem… nagą Katarzynę Warnke ubieraną przez Macieja Zienia. Wyjątkowa suknia nowej muzy projektanta wykonana została z połyskującego jedwabiu, na który nałożono metalową siatkę bogato wysadzaną kryształami Swarovskiego. Zobaczcie inne projekty z kolekcji Under Pressure. Z pewnością już wkrótce staną się ozdobą niejednego czerwonego dywanu!   ZOBACZ ZDJĘCIA

Katarzyna Warnke i Maciej Zień

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.