film dokumentalny o domu mody Chanel
Fot. AFP/EAST NEWS
ZE ŚWIATA MODY

Powstał film dokumentalny o domu mody Chanel!

Kiedy premiera?

Marcin Brzeziński 12 grudnia 2018 13:30
film dokumentalny o domu mody Chanel
Fot. AFP/EAST NEWS

Serwis Netflix zapowiada premierę nowego serialu dokumentalnego zatytułowanego 7 Days Out. Każdy z jego odcinków będzie opowiadał o jednym dniu z życia wybitnej osobowości świata mody, architektury, kuchni, sportu, czy rozrywki. Pierwszy odcinek poświęcony będzie zaś przygotowaniom do pokazu haute couture Chanel na wiosnę i lato 2018.

Bolesna droga do doskonałości

Jak łatwo się domyślić postacią centralną filmu będzie dyrektor kreatywny Chanel Karl Lagerfeld. To on oceniał przecież ostateczny kształt 68 prezentowanych na wybiegu kreacji haute couture. I on nie pozwalał na żadne niedociągnięcie przy budowie spektakularnej scenografii w paryskim Grand Palais, którą tym razem stanowił XVIII-wieczny francuski ogród różany z alejkami i altanami. Ale jak się przekonamy oglądając 7 Days Out, droga do takiej perfekcji bywa wyboista i usłana ofiarami.
Reżyser filmu Andrew Rossi ma w pokazywaniu podobnych zmagań z czasem i materią dużą wprawę. Wyreżyserował bowiem wcześniej film The First Monday in May czuli Pierwszy poniedziałek w maju opowiadający o przygotowaniach do dorocznego Met Balu, które nadzoruje redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a. A kto jest bardziej wymagającym szefem? Anna Wintour czy Karl Lagerfeld? Przekonamy się już 21 grudnia, kiedy to będzie miała miejsce premiera pierwszego odcinka serialu 7 Days Out. Dziękujemy Netflixie! To naprawdę idealny prezent na Gwiazdkę!

Pokaz haute couture Chanel na wiosnę i lato 2018.

Najpiękniejsze suknie ślubne z pokazów haute couture na wiosnę 2018, Chanel
Fot. East News/Chanel

Pokaz chanel haute couture na wiosnę 2018
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?