Jean Paul Gaultier wraca do świata mody jaką niespodziankę planuje?
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Wiemy, jaką niespodziankę planuje Jean Paul Gaultier!

Czy wraca do świata mody?

Marcin Brzeziński 6 marca 2020 17:29
Jean Paul Gaultier wraca do świata mody jaką niespodziankę planuje?
Fot. Getty Images

Wiemy, jaką niespodziankę planuje Jean Paul Gaultier! Sławny projektant nazywany od dziesięcioleci „niegrzecznym dzieckiem świata mody” ponad miesiąc temu zaprezentował w Paryżu swoją ostatnią kolekcję haute couture. Co rzadkie tego wieczoru w paryskim kinie Grand Rex, równie dużo znakomitości można było zobaczy na widowni, jak i na wybiegu. Na tym ostatnim zaprezentowały się m.in. Belle Hadid, Dita Von Teese, Irina Shayk, Coco Rocha i gwiazda francuskiej piosenki Mylène Farmer. Utrzymany w konwencji kabaretowo-rewiowej i prezentujący nowe wersje kultowych projektów Gaultier zamknęła zaś debiutująca w tej roli Paris Jackson! W finale kiedy na scenie znaleźli się wszyscy modele i modelki oraz gospodarz wieczoru zaśpiewał Boy George. A wszyscy ci znakomici goście zadawali sobie pytanie, co zamierza Jean Paul Gaultier?

Pora na modowe duety

Teraz już znamy odpowiedź! Jean Paul Gaultier ogłosił właśnie na Instagramie, że ma zamiar co sezon prezentować kolekcję haute couture stworzoną... wspólnie z innym projektantem! Jako pierwsza zaproszenie do współpracy otrzymała Chitose Abe, dyrektorka artystyczna Sacai. Jej interpretację klasycznych projektów Jean Paul Gaultiera zobaczymy podczas paryskich prezentacji kolekcji haute couture już w lipcu tego roku.
Cieszymy się, że słynny projektant nie wycofał się całkowicie ze świata mody. I musimy zauważyć, że na naszych oczach rodzi się chyba właśnie nowy trend. Pod koniec zeszłego roku Dries Van Noten zaprosił do współpracy Christiana Lacroix, a niedawno Miuccia Prada ogłosiła, że wraz z nią domem mody Prada będzie kierował Raf Simons. Czyżby nastał czas modowych duetów?

Jean Paul Gaultier i Chitose Abe dyrektorka artystyczna Sacai.

Jean Paul Gaultier wraca do świata mody jaką niespodziankę planuje?
Fot. Getty Images

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?