Film w wystawy Diora można zobaczyć na kanale YouTube
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Chcecie zobaczyć słynną wystawę o marce Dior? Możecie to zrobić siedząc w domu!

Legendarny dom mody wrzucił do sieci niezwykły film!

Marcin Brzeziński 17 kwietnia 2020 18:29
Film w wystawy Diora można zobaczyć na kanale YouTube
Fot. East News

Z okazji 70. rocznicy powstania domu mody Christian Dior w paryskim Musée des arts décoratifs, a potem w londyńskim Victoria & Albert Museum zaprezentowano wystawy nazwane odpowiednio Couturier Du Rêve i Designer of Dreams, czyli Krawiec snów. I takich ekspozycji chyba jeszcze nie było! Nie chodzi tylko o historię zasłużonego domu mody Christina Dior, ale o modę w ogóle. Nic dziwnego, że obie przyciągnęły rekordowe liczby zwiedzających. Teraz nie musimy stać w gigantycznych kolejkach, nie musimy też płacić za bilet. Dom mody Dior udostępnił bowiem w sieci wirtualną wycieczkę po legendarnych już ekspozycjach, którą znajdziecie na kanale YouTubie Dior. W dostępnym w internecie filmie sekrety wystawy Christina Dior: Krawiec snów zdradzają nam jej kuratorzy Florence Müller i Olivier Gabeta.

Wielkie show czyli paryska i londyńska wystawa Diora

Paryska i londyńska wystawa prezentowała ponad 300 kreacji haute couture stworzonych przez wszystkich dyrektorów kreatywnych kulowej marki, a więc Christiana Diora, Yves Saint Laurenta, Marca Bohana, Gianfranco Ferré, Johna Galliano, Rafa Simonsa i obecną szefową Marię Grazię Chiuri. Zaś torebek, butów, biżuterii, zdjęć i projektów z gigantycznych archiwów Diora policzyć wprost nie sposób. I w Paryżu i w Londynie wszystkie te obiekty wyeksponowane były w niezwykle efektowny, wręcz teatralny sposób. W nadmiarze zaserwowano nam też zabiegi scenograficzne, których nie powstydziłaby się niejedna scena operowa. Żeby nie zdradzać wszystkich tajemnic powiedzmy tylko, że w części zatytułowanej Colourama ubrania, dodatki i butelki perfum uszeregowane były kolorystycznie tak, że na przykład oranżowa suknia Simonsa znalazła się obok klementynkowego płaszcza Galliano. Od tej gry kolorów może się naprawdę zakręcić w głowie! Zaś galeria finałowa o nazwie Dior Ballroom robiła wrażenie nawet na osobie, która mody nie ceni. Znalazły się tam kultowe suknie takie jak ta, w której Elizabeth Taylor wystąpiła na Oscarach w 1961 roku. Wszystkie skąpane w bajkowym, gwiezdnym świetle. Powiedzmy jeszcze tylko, że ekspozycję londyńską wzbogacono dodatkowo o pokaźną część poświęconą związkom Christiana Diora z Anglią. Na poczesnym miejscu zawisła więc na przykład suknia, którą wielki projektant stworzył na 21 urodziny księżniczki Małgorzaty. Tak, Christian Dior naprawdę był krawcem snów! Warto się o tym przekonać zaglądając na kanał You Tube Dior!

Finałowa galeria o nazwie „Dior Ballroom” na paryskiej wystawie „Christian Dior. Couturier Du Rêve” .

Suknia zaprojektowana przez Christiana Diora na 21 urodzin księżniczki Małgorzaty.

Wystawa Christian Dior: Designer of Dreams, Victoria & Albert Museum w
Fot. Getty Images

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.