Dom mody Dolce&Gabbana jest bojkotowany w Chinach
Fot. ons.pl
ZE ŚWIATA MODY

Dom mody Dolce & Gabbana jest bojkotowany w Chinach!

Co wywołało tak ostrą reakcję?

Marcin Brzeziński 23 listopada 2018 13:30
Dom mody Dolce&Gabbana jest bojkotowany w Chinach
Fot. ons.pl

Ubrania i dodatki z metką  Dolce & Gabbana są bojkotowane w Chinach. Butiki w Pekinie czy Kantonie świecą pustkami (nie licząc pilnujących ich licznych ochroniarzy), a chińskie sklepy internetowe wycofują towary z logo D&G z oferty. Chińskie magazyny o modzie nie dość, że przestały pokazywać kolekcje marki, to nie chcą nawet publikować reklam brandu. Włoski dom mody musiał też odwołać swój pokaz w Szanghaju. Co wywołało tak ostrą reakcję? Przecież do tej pory Chińczycy kochali europejką modę w jej luksusowym wydaniu... Okazuje się, że zawinił jeden wpis na Instagramie! Jaki?

Kłopoty z pałeczkami

Parę dni temu Stefano Gabbana zamieścił na swym profilu zabawny w swoim przekonaniu filmik pokazujący, jak chińska modelka usiłuje jeść spaghetti... pałeczkami. Na reakcję nie trzeba było długo czekać! Post uznano w Chinach za niesmaczny, rasistowski i utrwalający krzywdzące stereotypy. Przerażony Stefano Gabbana zaczął się więc tłumaczyć, że jego instagramowe konto zostało zhakowane. Gdy to nie pomogło, włoski dom mody wystosował oficjalne przeprosiny. Na razie bez rezultatu. Wygląda na to, że Dolce & Gabbana naprawdę wpakowali się w kłopoty. W zeszłym roku Chińczycy wydali przecież na towary luksusowe astronomiczną kwotę... 100 miliardów dolarów! A teraz z pewnością nie będą wydawać na Dolce & Gabbana!

Katy Perry z duetem Dolce & Gabbana na Met Gali w 2013 roku.

Dom mody Dolce&Gabbana jest bojkotowany w Chinach
Fot. Getty Images

Pokaz Dolce & Gabbana na wiosnę i lato 2019.

Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?