Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu - MAIN TOPIC
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Dolce & Gabbana przyznają się do plagiatu! A jeszcze niedawno sami oskarżali Chanel…

Marcin Brzeziński 9 maja 2017 07:30
Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu - MAIN TOPIC
Fot. Getty Images

Los bywa bardzo przewrotny. Przekonał się o tym właśnie włoski duet projektantów Dolce & Gabbana. Po niedawnym pokazie kolekcji Cruise 2018 domu mody Chanel, informowaliśmy was, że Stefano Gabbana oskarżył Karla Lagerfelda o plagiat. Chodziło mianowicie o to, że buty z obcasami w kształcie greckiej kolumny, które projektant pokazał w paryskim Grand Palais w zastanawiający sposób przypominały model z kolekcji Dolce & Gabbana z 2014 roku. Nie minęło parę dni, a teraz włoscy projektanci musieli zmierzyć się z podobnymi zarzutami.

 

Pokaz Chanel Cruise 2018
Fot. Instagram @stefanogabbana

Buty z obcasem w kształcie antycznej kolumny na pokazie Dolce & Gabbana i Chanel.

 

Polecamy też: Najnowsze buty z kolekcji Dolce & Gabbana wywołały skandal! Dlaczego?

 

Stefano Gabbana: „Byliśmy głupi!”

Historia dotyczy dosyć odległej przeszłości. Okazało się mianowicie, że złoty naszyjnik z napisem „Sex” z kolekcji Dolce & Gabbana z 2003 roku jest wierną kopią projektu… Vivienne Westwood z roku 1989! Sprawę opisał i stosowne zdjęcia zamieścił instagramowy profil @whodiditfirst, który z upodobaniem śledzi podobne przypadki. Wobec niepodważalnych dowodów Stefano Gabbana opublikował więc następujące oświadczenie; „Ok, to prawda!!! Byliśmy głupimi ignorantami gdy to zrobiliśmy!!! Przepraszamy genialną Vivienne Westwood, której dzieła tak cenimy!”. I tak oto okazało się znowu, że rację ma stare przysłowie. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie…

 

Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu
Fot. Instagram @stefanogabbana

Złoty naszyjnik z napisem „Sex” z kolekcji Vivienne Westwood i Dolce & Gabbana.

 

Polecamy też: Największa skandalistka świata mody, Vivienne Westwood kończy 75 lat! Pamiętacie jej wybryki?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.