Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu - MAIN TOPIC
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Dolce & Gabbana przyznają się do plagiatu! A jeszcze niedawno sami oskarżali Chanel…

Marcin Brzeziński 9 maja 2017 07:30
Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu - MAIN TOPIC
Fot. Getty Images

Los bywa bardzo przewrotny. Przekonał się o tym właśnie włoski duet projektantów Dolce & Gabbana. Po niedawnym pokazie kolekcji Cruise 2018 domu mody Chanel, informowaliśmy was, że Stefano Gabbana oskarżył Karla Lagerfelda o plagiat. Chodziło mianowicie o to, że buty z obcasami w kształcie greckiej kolumny, które projektant pokazał w paryskim Grand Palais w zastanawiający sposób przypominały model z kolekcji Dolce & Gabbana z 2014 roku. Nie minęło parę dni, a teraz włoscy projektanci musieli zmierzyć się z podobnymi zarzutami.

 

Pokaz Chanel Cruise 2018
Fot. Instagram @stefanogabbana

Buty z obcasem w kształcie antycznej kolumny na pokazie Dolce & Gabbana i Chanel.

 

Polecamy też: Najnowsze buty z kolekcji Dolce & Gabbana wywołały skandal! Dlaczego?

 

Stefano Gabbana: „Byliśmy głupi!”

Historia dotyczy dosyć odległej przeszłości. Okazało się mianowicie, że złoty naszyjnik z napisem „Sex” z kolekcji Dolce & Gabbana z 2003 roku jest wierną kopią projektu… Vivienne Westwood z roku 1989! Sprawę opisał i stosowne zdjęcia zamieścił instagramowy profil @whodiditfirst, który z upodobaniem śledzi podobne przypadki. Wobec niepodważalnych dowodów Stefano Gabbana opublikował więc następujące oświadczenie; „Ok, to prawda!!! Byliśmy głupimi ignorantami gdy to zrobiliśmy!!! Przepraszamy genialną Vivienne Westwood, której dzieła tak cenimy!”. I tak oto okazało się znowu, że rację ma stare przysłowie. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie…

 

Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu
Fot. Instagram @stefanogabbana

Złoty naszyjnik z napisem „Sex” z kolekcji Vivienne Westwood i Dolce & Gabbana.

 

Polecamy też: Największa skandalistka świata mody, Vivienne Westwood kończy 75 lat! Pamiętacie jej wybryki?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.