Giorgio Armani krytykuje ostatni pokaz Gucci
Fot. Getty Images, East News
ZE ŚWIATA MODY

Giorgio Armani krytykuje ostatni pokaz Gucci!

Modele z odciętymi głowami to dla niego zbyt dużo?

Marcin Brzeziński 2 marca 2018 17:00
Giorgio Armani krytykuje ostatni pokaz Gucci
Fot. Getty Images, East News

Giorgio Armani skrytykował ostatni ekstrawagancki pokaz Gucci! Jego zdaniem projektanci tacy, jak Alessandro Michele przywiązują zbytnią uwagę do wymyślania coraz efektowniejszych show przez co, wedle słów Armaniego, zamieniają modę w… cyrk. „Nigdy nie chciałem oszukać moich klientów i na pokazach prezentowałem tylko to, co później można było znaleźć w moich sklepach. Moda to poważna sprawa!”, powiedział zniesmaczony 84-letni projektant.

Odcięte głowy na pokazie Gucci

Przypomnijmy, że krytykowany przez Armaniego pokaz Gucci na jesień i zimę 2018 odbywał się miejscu przypominającym salę operacyjną. W tej niezbyt przyjaznej przestrzeni obejrzeliśmy zadziwiającą kolekcję o nazwie Cyborg, w której mieszały się epoki, style i inspiracje: od Piątego elementu po Grę o tron. Dość powiedzieć, że wśród akcesoriów znalazły się zarówno miniaturowy smok, jak i… odcięte głowy. I chyba właśnie te głowy sprawiły, że mistrz włoskiej mody, Giorgio Armani zabrał ponownie głos.

Giorgio Armani - mistrz mody włoskiej

Aby zrozumieć oburzenie projektanta, trzeba uzmysłowić sobie jego pozycję w świecie włoskiej mody. To właśnie Giorgio Armani stworzył wzorcową garderobę końca XX wieku. Odarł stroje z nadmiaru ozdób i przeniósł sportowe, zrelaksowane fasony do mody biznesowej oraz wieczorowej. Swoim znakiem rozpoznawczym uczynił czyste, klarowne formy, świetne materiały i perfekcyjne krawiectwo. Stał się apostołem naturalności oraz dobrego smaku z włoskim znakiem jakości.

Kogo krytykuje Giorgio Armani?

Nic dziwnego, że w swej ojczyźnie ma status niemalże modowego świętego. Zaprojektował włoskie mundury policyjne, uniformy taksówkarzy w Mediolanie i… okładkę psałterza, który podarowano papieżowi.

Nigdy nie chciałem oszukać moich klientów. Moda to poważna sprawa!

I jako modowy święty w przeszłości wielokrotnie krytykował innych, włoskich projektantów. Dolce&Gabbana oskarżył, oto, że z ich winy współcześni mężczyźni wyglądają śmiesznie, a Miuccię Pradę o to, że jej ubrania są pochwałą brzydoty. Alessandro Michele z Gucci znalazł się więc w niezłym towarzystwie!

Gucci pokaz kolekcji na jesień 2018
Fot. East News

Gucci pokaz kolekcji na jesień 2018
Fot. East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.