W Los Angeles odbędzie się Wegański Tydzień Mody
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

W Los Angeles zaczyna się Wegański Tydzień Mody!

Co na nim zobaczymy?

Marcin Brzeziński 28 stycznia 2019 18:32
W Los Angeles odbędzie się Wegański Tydzień Mody
Fot. Getty Images

Do kalendarza imprez modowych dochodzi właśnie nowe wydarzenie. A będzie to… Wegański Tydzień Mody w Los Angeles. Pierwsza edycja imprezy rozpocznie się już 1 lutego, na parę dni przed Tygodniem Mody w Nowym Jorku. Organizatorka Vegan Fashion Week Emmanuelle Rienda mówi, że w jej imprezie nie chodzi tylko o ekologiczne skóry i sztuczne futra, lecz o to „jak traktujemy swoją planetę i siebie nawzajem”. W Wegańskim Tygodniu Mody wezmą więc udział marki, których produkty są „wolne od cierpienia” zarówno zwierząt, ludzi, jak i nie powodują zanieczyszczeń. Zobaczymy skóry, w których wytwarzaniu użyto… grzybów i jedwab, który nie powstał kosztem zabijania jedwabników.

Świat mody się zmienia

„Mam nadzieję, że dzięki tym pomysłom nasza planeta ma szansę trochę dłużej”, podsumowuje koncepcję Vegan Fashion Week Emmanuelle Rienda. A je poglądy coraz częściej znajdują zrozumienie w świecie mody. Marką całkowicie wegańską jest na przykład brand firmowany przez Stellę McCartney, z użycia naturalnych futer zrezygnowała większość wielkich domów mody (oprócz Fendi…), a nawet tacy giganci, jak Zara starają się ograniczyć zużycie plastiku. Być może więc wkrótce wszystkie Tygodnie Mody będą mogły reklamować się przymiotnikiem „wegański”. Tymczasem trzymamy kciuki za Emmanuelle Riendę i jej imprezę!

Pokaz Burberry na wiosnę 2016
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…