W Los Angeles odbędzie się Wegański Tydzień Mody
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

W Los Angeles zaczyna się Wegański Tydzień Mody!

Co na nim zobaczymy?

Marcin Brzeziński 28 stycznia 2019 18:32
W Los Angeles odbędzie się Wegański Tydzień Mody
Fot. Getty Images

Do kalendarza imprez modowych dochodzi właśnie nowe wydarzenie. A będzie to… Wegański Tydzień Mody w Los Angeles. Pierwsza edycja imprezy rozpocznie się już 1 lutego, na parę dni przed Tygodniem Mody w Nowym Jorku. Organizatorka Vegan Fashion Week Emmanuelle Rienda mówi, że w jej imprezie nie chodzi tylko o ekologiczne skóry i sztuczne futra, lecz o to „jak traktujemy swoją planetę i siebie nawzajem”. W Wegańskim Tygodniu Mody wezmą więc udział marki, których produkty są „wolne od cierpienia” zarówno zwierząt, ludzi, jak i nie powodują zanieczyszczeń. Zobaczymy skóry, w których wytwarzaniu użyto… grzybów i jedwab, który nie powstał kosztem zabijania jedwabników.

Świat mody się zmienia

„Mam nadzieję, że dzięki tym pomysłom nasza planeta ma szansę trochę dłużej”, podsumowuje koncepcję Vegan Fashion Week Emmanuelle Rienda. A je poglądy coraz częściej znajdują zrozumienie w świecie mody. Marką całkowicie wegańską jest na przykład brand firmowany przez Stellę McCartney, z użycia naturalnych futer zrezygnowała większość wielkich domów mody (oprócz Fendi…), a nawet tacy giganci, jak Zara starają się ograniczyć zużycie plastiku. Być może więc wkrótce wszystkie Tygodnie Mody będą mogły reklamować się przymiotnikiem „wegański”. Tymczasem trzymamy kciuki za Emmanuelle Riendę i jej imprezę!

Pokaz Burberry na wiosnę 2016
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?