Wojciech Mazolewski
Fot. Marta Wojtal/AGORA
TYLKO U NAS

„Tatuaże to deklaracje”. A jaki jest jego nowy tatuaż? Wojtek Mazolewski w wywiadzie pół żartem, pół serio

22 marca 2016 17:13
Wojciech Mazolewski
Fot. Marta Wojtal/AGORA

Jakie Wojtek Mazolewski ma tatuaże, co one oznaczają? Co robi w przerwach od koncertowania? I co ma wspólnego z Indianinem? Lider zespołów Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet w wywiadzie dla magazynu VIVA! MODA wyznał, że muzyka jest jego życiem. Dziennikarzowi powiedział, że został stworzony, by „pobudzać ludzi twórczym działaniem”. Jaki jest, czy cały spędza w trasie, po co mu tyle tatuaży - dowiecie się z rozmowy!

 

Jego modelem na życie jest bycie w trasie, a spytany czy mógłby go zmienić, by założyć rodzinę odparł dowcipnie: –To tak, jakbyś pytał Indianina, czy chce być czerwonoskóry. On po prostu taki jest.  Co to znaczy?

Wojtek Mazolewski: Jestem muzykiem. Lubię gitary i grać koncerty. Tak jak Indianin jest czerwonoskóry i musi jeździć na mustangu. To, że jest Indianinem, nie przeszkadza mu chyba mieć rodziny. Pokonałem wiele problemów, żeby być muzykiem. To najlepsza dla mnie forma komunikacji ze światem. Życie muzyka nie jest łatwe. A przy takiej muzyce, jaką my gramy, to cud, że się z tego utrzymujemy. Ogromne szczęście.

 

Wojciech Mazolewski
Fot. Marta Wojtal/AGORA

Wojciech Mazolewski, VIVA MODA marzec 2016

 

Czy lubi być w trasie?

Lubię grać koncerty. To esencja mojego życia. Ale życie w trasie bywa uciążliwe. Trudne – wyznał w wywiadzie. - Od roku nie byłem dłużej w domu niż 48 godzin. Nie, raz byłem – na święta – dodał.

Zapytany, co robi żeby złapać dystans i czy medytuje, odpowiedział: - Zwykle, kiedy wracam do domu. Wtedy szybko staram się zatrzymać. A w trasie moją medytacją jest muzyka. Ona daje mi poczucie bycia tu i teraz.

Co oznaczają tatuaże Wojtka Mazolewskiego

Mazolewski to muzyk niepokorny. Zaczynał od punka, później przerzucił się na jazz, ale w muzyce jego zespołu Wojtek Mazolewski Quintet wciąż słychać punkowego kopa. Jego buntowniczą naturę widać nawet gołym okiem – muzyk ma widoczne tatuaże, o symbolicznym znaczeniu. Na przedramieniu oryginalny wzór - kobietę w lustrze, ale jest też i czaszka. Co muzyk mówi o tych tatuażach? - To praca artysty Charlesa Allana Gilberta zatytułowana „All is vanity” z 1892 roku. Jest to też okładka singla zespołu The Damned, legendy punk rocka. Trochę ją zmieniłem dla siebie. Ale o prywatnych powodach wyboru nie chcę mówić. A na palcach u rąk ma wytatuowane napisy - „Punk” i „Jazz”. Tego wyboru chyba nie trzeba tłumaczyć. Dlaczego się tatuuje?

Wojtek Mazolewski: Jest to kolejna forma wyrażenia siebie. Bardzo osobista. I zazwyczaj wiąże się z jakąś historią, potrzebą, wspomnieniem. Albo deklaracją.

Co jeszcze Wojtek Mazolewski powiedział o swoim życiu prywatnym? Czy miewa stany depresyjne? I dlaczego ostatnio włożył kolorowe skarpetki? Cały wywiad z muzykiem w najnowszym wydaniu magazynu VIVA! MODA.

 

Polecamy też: „Dziewczyna, zespoły i przede wszystkim syn”. Co jeszcze jest ważne dla Wojtka Mazolewskiego?

 

Anja Rubik na okładce magazynu Viva! Moda
Fot. Eric Guillemain @2bmanagement

 

 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa