Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative
ZE ŚWIATA MODY I SZTUKI

Marka Misbhv zaprosiła do współpracy artystę Rafała Olbińskiego!

Czy ubrania z jego obrazami będą przebojem? 

Marcin Brzeziński 3 lutego 2020 19:29
Rafał Olbiński książka Ars Picturae
Fot. Piotr Stokłosa/Warsaw Creative

Marka Misbhv zaprosiła do współpracy artystę Rafała Olbińskiego! Polska marka streetwearowa Misbhv ma na swoim koncie niejeden sukces. Kiedy wprowadzała na rynek debiutancką kolekcję butów o tym fakcie, informował portal internetowy byłej naczelnej francuskiego Vogue’a Carine Roitfeld, Crfashionbook.com. Markę kochają również gwiazdy. Ubrania Misbhv noszą Rihanna, A$AP Rocky czy Gigi i Bella Hadid. W Polsce ich miłośniczkami są m.in. Maffashion i Anna Lewandowska. Na sezon wiosna lato 2020 Misbhv przygotowało dla swoich fanów sporą niespodziankę. Współpracę z brandem rozpoczął uznany artysta Rafał Olbiński, a motywy z jego prac ozdobiły ubrania i dodatki marki stworzonej przez Natalię Maczek.

Kim jest Rafał Olbiński?

Rafał Olbiński jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy współczesnych, jednym z twórców polskiej szkoły plakatu. Jego prace podziwiać możemy w wielu renomowanych galeriach i muzeach m.in.: The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institution, Bibliotece Kongresu w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace. W 2002 roku wybrane obrazy Artysty umieszczono w programie projekcji na Grand Central Station w Nowym Jorku w panteonie Great Art jako jedną z atrakcji na cześć obchodzonego Dnia Ziemi. Rafał Olbiński jest także twórcą plakatów teatralnych i operowych m.in. dla New York City Opera i Philadelphia Opera. W sali głównej gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zachwyca niezwykła 30 metrowa kurtyna jego autorstwa. A w repertuarze Opery Kameralnej w Warszawie można znaleźć Czarodziejski flet Amadeusza Mozarta w nowej inscenizacji Giovannyego Castellanosa, w scenografii Rafała Olbińskiego, z kostiumami Marcina Łobacza i pod muzycznym kierownictwem Marcina Sompolińskiego. Na koniec powiedzmy jeszcze, że bluza z kapturem Misbhv, na której znalazła się reprodukcja plakatu Rafała Olbińskiego do Traviaty już się wyprzedała! Nie możemy tylko zrozumieć dlaczego na stronie Misbhv opera Verdiego nazywana jest The Traviatta...

Kolekcja Misbhv z pracami artysty Rafała Olbińskiego
Fot. misbhv.pl

Kolekcja Misbhv z pracami artysty Rafała Olbińskiego
Fot. misbhv.pl

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rafał Olbiński is one of the most celebrated artists among the famous Polish School of Posters - a painter, graphic designer, poster artist and lecturer of New York School of Visual Arts. Author for Metropolitan Opera and the New York Times with his works shown next to artists such as Andy Warhol, Robert Rauschenberg, Keith Haring and Roy Lichtenstein. In 2012 decorated with Order of Polonia Restituta for his contribution to Polish and international culture. We are proud to have collaborated with Mr. Olbiński on our Spring-Summer 2020 collection. The above piece - “Europe Unified” was originally commissioned by Newsweek in 2004 to celebrate the accession of Eastern European countries into the Union. 16 years later, on the day on Brexit, the meaning and weight of the original idea travels into new territories.

Post udostępniony przez M I S B H V (@misbhv)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa