Wystawa wczesnych rysunków Yves Saint Laurent w Paryżu
Fot. East News
FASHION WEEK

Zobaczcie za darmo filmy dokumentalne poświęcone modzie!

O Yves Saint Laurent, szkicach Diora i… największych skandalach świata mody!

Marcin Brzeziński 26 września 2019 10:29
Wystawa wczesnych rysunków Yves Saint Laurent w Paryżu
Fot. East News

Z okazji Paryskiego Tygodnia Mody w ofercie ARTE po polsku, bezpłatnego serwisu VOD europejskiej telewizji kulturalnej pojawiły się programy poświęcone modzie. Przypomnijmy, że ARTE (Association relative aux télévisions européennes) to powstały w 1992 roku francusko-niemiecki kanał telewizyjny, który prezentuje programy kulturalne, reportaże ze świata sztuki i nauki oraz kino artystyczne. A oto, jakie filmy możemy zobaczyć:

Dokumenty poświęcone modzie

Yves Saint Laurent i jego szkice. Yves Saint Laurent stworzył jeden z najbardziej znanych domów mody na świecie. Mało kto wie jednak, że był również jednym z najbardziej utalentowanych ilustratorów mody wszech czasów.

Zobaczcie film: https://www.arte.tv/pl/videos/072462-000-A/yves-saint-laurent-i-jego-szkice/

Szkice Christiana Diora. W latach 50. Christian Dior zmienia sylwetkę kobiety. Loïc Prigent poprzez dziesięć wspaniałych rysunków opowiada o wielkim sezonie twórczym tego słynnego projektanta. Uczestniczą w nim jego byli współpracownicy, przyjaciele Diora i historycy mody.

Modowe skandale.  W sześcioodcinkowym serialu Loïc Prigent w ironicznym stylu przedstawia największe skandale mody ostatnich dziesięcioleci. Co wywołało większy szok? Mini spódniczki czy przekręty finansowe w wielkich domach mody? Sprawdźcie!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa