Poznajcie też inne sławne duety świata mody!

Marcin Brzeziński 19 grudnia 2019 13:15

To 19 grudnia 1964 roku w Toronto na świat przyszli twórcy marki Dsquared², Dean i Dan Caten. Projektanci z pochodzenia są… Włochami. Ich ojciec - noszący nazwisko Catenacci - urodził się w małym miasteczku Casalvieri w Lazio. Bliźniacy wychowywali się Kanadzie, by następnie przeprowadzić się do Nowego Jorku. Tam studiowali w modę w Parsons School of Design. Ale szybko, zaledwie po jednym semestrze doszli do wniosku, że bardziej interesuje ich praktyka niż teoria. Próby stworzenia swojej pierwszej marki podjęli w rodzinnej Kanadzie. Sukces dała im dopiero jednak ojczyzna ich ojca czyli Włochy, gdzie Dean i Dan Caten pracowali m.in. dla domu mody Versace i marki Diesel I właśnie pod skrzydłami tego koncernu w 1994 roku zadebiutował własny brand bliźniaków czyli Dsquared².

Styl marki Dsquared²

Miejsca, w których praktykowali Dean i Dan Caten ukształtowały ich własny styl. Od Versace wynieśli przekonanie, że tym, co sprzedaje ubrania jest seksapil, więc jeśli szukacie zmysłowej, śmiałej kreacji musicie koniecznie zajrzeć do butiku Dsquared². Diesel zaś sprawił, że zainteresowali się stylem casual. W krótkim czasie zostali specjalistami od tak zwanych designer jeans czyli drogich dżinsów z metką. Ich spodnie są prawie zawsze dopasowane (patrz: seksapil), poprzecierane i ozdobione kolorowymi aplikacjami. Innymi patronami poczynań kanadyjsko-włoskich bliźniaków wydają się być też… Dolce & Gabbana. Tak jak oni Dean i Dan Caten traktują modę jako rodzaj dobrej zabawy a nie estetycznej medytacji. Nic więc dziwnego, że pokazy Dsquared² są zawsze eksplozją radości i pozytywnej energii. Oni sami raczej też wolą picie szampana na jachcie czy imprezy na Mykonos od wizyt w bibliotece. Z okazji 55. urodzin składamy wesołym twórcom Dsquared² najlepsze życzenia i przypominamy inne modowe duety. Co ciekawe szczególnie dużo mamy ich w Polsce…

Magdalena Frąckowiak i bliźniacy Dean i Dan Caten z Dsquared² podczas ich wizyty w Polsce.

Projekty marki Dsquared²

1/4
Dolce&Gabbana przyznają się do plagiatu - MAIN TOPIC
Copyright @Getty Images
1/4

1. Dolce & Gabbana
W 1985 roku Domenico Dolce i Stefano Gabbana stworzyli markę, która stała się synonimem włoskiego stylu. Wyrafinowanego i jednocześnie skłonnego do przesady.

2/4
pokazu kolekcji MMC Studio
Copyright @Materiały prasowe
2/4

2. MMC Studio
Ilona Majer i Rafał Michalak czyli polscy mistrzowie dekonstrukcji, która nadaje się nawet na czerwony dywan.

3/4
Maja Sablewska i Paprocki&Brzozowski na Flesz Fashion Night
Copyright @East News
3/4

3. Paprocki & Brzozowski
Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski to ulubieńcy polskich gwiazd. Ich kreacje nie raz zapewniły im sukces na czerwonym dywanie.

4/4
Karolina Gorczyca z duetem Thecadess na gali Doskonałość mody
Copyright @
4/4

4. Thecadess
Ale panowie Paprocki & Brzozowski nie powinni czuć się bezpieczni. Po piętach depczą im Radek Rociński i Piotr Sałata, twórcy Thecadess.

Wideo

Oscary 2022: oto 5 filmów nominowanych za kostiumy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Odkrywamy zaskakującą szafę Małgosi Kożuchowskiej
Supermodelka Anna Jagodzińska i jej szaleństwa