Victoria’s Secret pokaz 2018 w Nowym Jorku
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Victoria's Secret zatrudnia pierwszą w historii transseksualną modelkę!

A szef marketingu firmy... podaje się do dymisji!

Marcin Brzeziński 7 sierpnia 2019 14:29
Victoria’s Secret pokaz 2018 w Nowym Jorku
Fot. Getty Images

Victoria's Secret zatrudnia pierwszą w historii transseksualną modelkę! A jest nią Brazylijka Valentina Sampaio. Przypomnijmy, że ona również jako pierwsza osoba transseksualna pojawiła się w 2017 roku na okładce francuskiej edycji Vogue'a. Redaktor naczelna francuskiego Vogue’a, Emmanuelle Alt, wyjaśniła wtedy sprawę krótko: „Valentina Sampaio jest tak uderzająco piękna, że idealnie nadaje się na naszą okładkę”. Do tego samego wniosku doszło najwyraźniej kierownictwo Victoria's Secret i zatrudniło modelkę w reklamie linii Pink.

Szef marketingu Victoria'a Secret do wymiany

A jeszcze rok szef marketingu Victoria'a Secret Ed Razek zapewniał, że transseksualne modelki „nie są częścią świata fantazji marki”. To samo zresztą twierdził na temat modelek plus size. Jego wypowiedź wywołała spory kryzys wizerunkowy. Ze współpracy z Victoria's Secret zrezygnowała na przykład Karlie Kloss. A wyjaśniała to następująco: „To nie jest przekaz, który z moim udziałem powinien docierać do młodych kobiet na całym świecie. Inaczej rozumiem piękno”. Jeśli dodamy do tego fakt, że w tym roku nie udało się zorganizować tradycyjnego pokazu Victoria Secret, nie powinno nas zdziwić, że Ed Razek podał się właśnie do dymisji. Ciekawe tylko, czy to on tuż przed odejściem zatrudnił Valentinę Sampaio? Nie da się ukryć, świat (mody) zmienia się na naszych oczach!

Valentina Sampaio - pierwsza w historii transseksualna modelka zatrudniona przez Victoria's Secret.

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.