Pantone Very Peri
Fot. Pantone
O tym się mówi!

Very Peri: Pantone ogłosił kolor roku 2022! Po raz pierwszy stworzył specjalnie nową barwę!

Czym jest? Co ma symbolizować?

Aleksandra Frankowska 9 grudnia 2021 11:27
Pantone Very Peri
Fot. Pantone

Na tę wiadomość czekamy cały rok. Instytut Pantone wybrał właśnie kolor roku 2022 i ponownie zaskoczył wszystkich. Po raz pierwszy stworzył zupełnie nowy kolor, wpadający w niebieski i jednocześnie w fiolet. Nowy kolor otrzymał nazwę 17-3938 Very Peri.

ZOBACZ TEŻ: Wybrano kolory roku 2021 według Instytutu Pantone!

Very Peri – kolor roku 2022 – co oznacza?

Fioletowo-niebieski odcień, który  tym roku Instytut Pantone uznał za kolor roku 2022 to połączenie nowej energii, kreatywności i pomysłowości. 17-3938 Very Peri jest lekki, świeży i bardzo przyjemny dla oka.

Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. [...] Intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy życie pisze dla nas nowy scenariusz. – tłumaczy Instytut Pantone.

W 2018 roku wybrano podobny kolor o nazwie Ultra Violet. Rok temu Pantone nie mógł zdecydować się na jeden odcień, dlatego kolorami roku zostały Ultimate Gray oraz Illuminating. Niektórzy twierdzą, że kolor Very Peri to połączenie ostatnich kolorów roku, takich jak Ultimate Grey, Classic Blue, Living Coral oraz wspomniany już Ultra Violet. 

Jak Instytut Pantone wybiera kolor roku?

To niezwykły proces, który trwa cały rok. Jest pełen kreatywności, researchu i analizy, bowiem eksperci pracujący w Pantone Color Institute™ dokonują szczegółowej analizy trendów, muzyki, filmu, sztuki, kulinariów, nowinek oraz wszystkiego, co w jakiś sposób ma styczność z kolorami. Pantone od 23 lat dostarcza nam niezwykłych emocji związanych z wyborem koloru, wpływając jednocześnie na decyzje zakupowe konsumentów. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.