Jak będzie wyglądać moda przyszłości? Czipy w ubraniach Tommy Hilfiger
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Ubrania marki Tommy Hilfiger będą… śledzić, jak długo i gdzie je nosimy!

Tym razem amerykańska marka posunęła się trochę za daleko!

Marcin Brzeziński 31 lipca 2018 13:30
Jak będzie wyglądać moda przyszłości? Czipy w ubraniach Tommy Hilfiger
Fot. East News

Ubrania i dodatki z najnowszej limitowanej kolekcji marki Tommy Hilfiger będą wyposażone w specjalne czipy. W jakim celu? Te miniaturowe urządzenia będą przekazywały do centrali firmy informacje, jak często i gdzie właściciele ubrań je noszą. Śmiałkowie, którzy zdecydują się na zakup bluz, jeansów czy torebek z tej szpiegującej kolekcji mogą liczyć na specjalne bonusy i prezenty. Marka utrzymuje, że takie rozwiązanie pozwoli jej poznać lepiej nawyki oraz preferencje swoich klientów. A my choć jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że inwigilują nas smartfony i tablety czujemy się dziwnie myśląc o świecie, w którym będą na nas donosić na przykład… spodnie. Tego nie wymyślili nawet twórcy serialu Czarne lustro!

Moda przyszłości według Tommy’ego Hilfigera

To nie pierwsze nowatorskie rozwiązania techniczne i marketingowe, które wprowadza Tommy Hilfiger. Strategia „oglądasz, kupujesz”, zgodnie z którą ubrania prezentowane na pokazie są od razu dostępne w sprzedaży to, jak już wiemy, współczesny standard. Ale aplikacja, która „skanuje” stroje modelek na wybiegu i odsyła do sklepu internetowego by można je było od razu kupić? To robi wrażenie! Nowością była też interaktywna personalna asystentka TMY.GRL, która pomaga w zakupach w aplikacji Messenger, a także to, że część zaprezentowanych na wybiegu ubrań powstało po… konsultacjach z internautami. Teraz jednak amerykańska marka posunęła się za daleko…

Pokaz kolekcji TommyXGigi zaprojektowanej przez Tommy’ego Hilfigera we współpracy z Gigi Hadid.

Pokazy z Mediolanu na jesień 2018
Fot. East News

Projektant Tommy Hilfiger  i modelka Gigi Hadid.

Tommy Hilfiger & Gigi Hadid na pokazie kolekci na wiosnę 2017
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.