Jak będzie wyglądać moda przyszłości? Czipy w ubraniach Tommy Hilfiger
Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Ubrania marki Tommy Hilfiger będą… śledzić, jak długo i gdzie je nosimy!

Tym razem amerykańska marka posunęła się trochę za daleko!

Marcin Brzeziński 31 lipca 2018 13:30
Jak będzie wyglądać moda przyszłości? Czipy w ubraniach Tommy Hilfiger
Fot. East News

Ubrania i dodatki z najnowszej limitowanej kolekcji marki Tommy Hilfiger będą wyposażone w specjalne czipy. W jakim celu? Te miniaturowe urządzenia będą przekazywały do centrali firmy informacje, jak często i gdzie właściciele ubrań je noszą. Śmiałkowie, którzy zdecydują się na zakup bluz, jeansów czy torebek z tej szpiegującej kolekcji mogą liczyć na specjalne bonusy i prezenty. Marka utrzymuje, że takie rozwiązanie pozwoli jej poznać lepiej nawyki oraz preferencje swoich klientów. A my choć jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że inwigilują nas smartfony i tablety czujemy się dziwnie myśląc o świecie, w którym będą na nas donosić na przykład… spodnie. Tego nie wymyślili nawet twórcy serialu Czarne lustro!

Moda przyszłości według Tommy’ego Hilfigera

To nie pierwsze nowatorskie rozwiązania techniczne i marketingowe, które wprowadza Tommy Hilfiger. Strategia „oglądasz, kupujesz”, zgodnie z którą ubrania prezentowane na pokazie są od razu dostępne w sprzedaży to, jak już wiemy, współczesny standard. Ale aplikacja, która „skanuje” stroje modelek na wybiegu i odsyła do sklepu internetowego by można je było od razu kupić? To robi wrażenie! Nowością była też interaktywna personalna asystentka TMY.GRL, która pomaga w zakupach w aplikacji Messenger, a także to, że część zaprezentowanych na wybiegu ubrań powstało po… konsultacjach z internautami. Teraz jednak amerykańska marka posunęła się za daleko…

Pokaz kolekcji TommyXGigi zaprojektowanej przez Tommy’ego Hilfigera we współpracy z Gigi Hadid.

Pokazy z Mediolanu na jesień 2018
Fot. East News

Projektant Tommy Hilfiger  i modelka Gigi Hadid.

Tommy Hilfiger & Gigi Hadid na pokazie kolekci na wiosnę 2017
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.