Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż!

Kolekcja zmarłej naczelnej włoskiego „Vogue’a” zasili szczytny cel

Marcin Brzeziński 29 stycznia 2019 12:29
Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Getty Images

Długoletnia redaktor naczelna włoskiego Vogue’a Franca Sozzani odeszła dwa lata temu, a jej śmierć opłakiwał cały świat mody. 11 lutego tego roku w sklepie internetowym Yoox rozpocznie się sprzedaż ubrań i dodatków z jej kolekcji. Akcję zorganizowali syn Sozzani Francesco Carrozzini i jego przyjaciel, twórca sklepu Yoox Federico Marchetti. Za ich sprawą na internetowy rynek trafi 397 ubrań (zarówno ready-to-wear, jak i haute couture) oraz 190 dodatków, które naczelna Vogue’a zgromadziła w czasie swojej ponad trzydziestoletniej kariery.

Dochód ze sprzedaży kolekcji zasili szczytny cel

Dochód ze sprzedaży ubrań i dodatków zasili stworzony przez Francesco Carrozziniego fundusz Franca Sozzani Fund for Preventive Genomics wspierający badania genetyczne w The Brigham and Women’s Hospital w Harvardzie. Gwoli wyjaśnienia dodajmy, że Franca Sozzani zmarła na raka płuc. Jej syn uznał, że finansowanie badań genetycznych umożliwiających wykrywanie i leczenie nowotworów będzie najlepszym hołdem dla jego niezwykłej matki.
Od 11 lutego również na Yoox będzie można kupić biografię Sozzani autorstwa Carrozziniego zatytułowaną Franca: Chaos and Creation, czyli Franca: chaos i kreacja. W 2016 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji syn Sozzani zaprezentował swój biograficzny film pod tym samym tytułem.

Płaszcz Miu Miu z kolekcji Franki Sozzani wystawiony na sprzedaż w sklepie internetowym Yoox.

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Materiały prasowe/Yoox

Sukienka Giambattista Valli z kolekcji Franki Sozzani wystawiona na sprzedaż w sklepie internetowym Yoox.

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Materiały prasowe/Yoox

Franca Sozzani ze swoją przyjaciółką, naczelną amerykańskiego „Vogue’a” Anną Wintour.

Franca Sozzani nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?