Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż!

Kolekcja zmarłej naczelnej włoskiego „Vogue’a” zasili szczytny cel

Marcin Brzeziński 29 stycznia 2019 12:29
Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Getty Images

Długoletnia redaktor naczelna włoskiego Vogue’a Franca Sozzani odeszła dwa lata temu, a jej śmierć opłakiwał cały świat mody. 11 lutego tego roku w sklepie internetowym Yoox rozpocznie się sprzedaż ubrań i dodatków z jej kolekcji. Akcję zorganizowali syn Sozzani Francesco Carrozzini i jego przyjaciel, twórca sklepu Yoox Federico Marchetti. Za ich sprawą na internetowy rynek trafi 397 ubrań (zarówno ready-to-wear, jak i haute couture) oraz 190 dodatków, które naczelna Vogue’a zgromadziła w czasie swojej ponad trzydziestoletniej kariery.

Dochód ze sprzedaży kolekcji zasili szczytny cel

Dochód ze sprzedaży ubrań i dodatków zasili stworzony przez Francesco Carrozziniego fundusz Franca Sozzani Fund for Preventive Genomics wspierający badania genetyczne w The Brigham and Women’s Hospital w Harvardzie. Gwoli wyjaśnienia dodajmy, że Franca Sozzani zmarła na raka płuc. Jej syn uznał, że finansowanie badań genetycznych umożliwiających wykrywanie i leczenie nowotworów będzie najlepszym hołdem dla jego niezwykłej matki.
Od 11 lutego również na Yoox będzie można kupić biografię Sozzani autorstwa Carrozziniego zatytułowaną Franca: Chaos and Creation, czyli Franca: chaos i kreacja. W 2016 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji syn Sozzani zaprezentował swój biograficzny film pod tym samym tytułem.

Płaszcz Miu Miu z kolekcji Franki Sozzani wystawiony na sprzedaż w sklepie internetowym Yoox.

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Materiały prasowe/Yoox

Sukienka Giambattista Valli z kolekcji Franki Sozzani wystawiona na sprzedaż w sklepie internetowym Yoox.

Ubrania i dodatki Franki Sozzani trafią na sprzedaż na Yoox
Fot. Materiały prasowe/Yoox

Franca Sozzani ze swoją przyjaciółką, naczelną amerykańskiego „Vogue’a” Anną Wintour.

Franca Sozzani nie żyje
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Pandemia nie zmieniła mojego życia, to ja sama je zmieniłam…”, mówi AGNIESZKA MACIĄG. Kraśko, Olejnik, Rodowicz, Rusinek, Szczygieł, Wojciechowska… o emocjach i rodzinnych relacjach w izolacji domowej. JACEK SANTORSKI radzi, jak nie zwariować w czasie pandemii. Zmierzch zachodniej cywilizacji? Beata Pawlikowska w egzystencjalnych rozważaniach w dobie koronawirusa.