ZE ŚWIATA MODY

Efekt współpracy Opening Ceremony i Y/Project wzbudza wielkie kontrowersje. Czy słusznie?

Sabina Zięba 21 maja 2017 17:00
Fot. Materiały prasowe

Ten sezon zdecydowanie zapisze się w historii spodni. Wraz z wizją nadchodzącego lata firmy odzieżowe projektują coraz bardziej niesamowite jeansy, zaskakując klientów swoją pomysłowością. Najpierw marka Vetements współpracując z Levi'sem zaproponowała nam spodnie z dużą liczbą zamków, zapinane na pośladkach. Teraz przyszedł czas na Opening Ceremony i Y/Project.

Polecamy też: Szok czy szyk? Vetements i Levi’s wypuścili dżinsy z… suwakiem na pośladkach!

Y/Project to paryska marka stworzona przez projektanta Glenna Martensa, belgijskiego absolwenta Królewskiej Akademii w Antwerpii, natomiast Opening Ceremony w 2002 roku założyło dwóch przyjaciół, Carol Lim i Humberto Leon. Na ich stronie możemy znaleźć już produkty powstałe przy współpracy z m. in. Espritem, Martinem Margielą czy Topshopem. Teraz obie firmy podjęły wspólne działania i na rynek trafiły niespotykane wcześniej spodnie z denimu, które jednocześnie są szortami, bo składają się z dwóch części. Po odpięciu nogawek, zostają nam mocno wycięte krótkie spodenki. Spodnie te, idealne na niespodziewane zmiany pogody, dostępne są za około 1600zł w dwóch wersach kolorystycznych - jasnoniebieskim oraz czarnym.

Fot. Materiały prasowe

Polecamy też: Kate Moss we współpracy z brazylijską marką Ara Vartanian zaprojektowała własną kolekcję biżuterii!

Wiele kontrowersji wzbudził także wspólny ich projekt "podpinanych jeansów" na pasku. Marki zdecydowanie postawiły na oryginalność i funkcjonalność, jednak czy tak zaskakujący trend się przyjmie?
Fot. Materiały prasowe

TAGI #trendy #spodnie

Wideo

Podjęliśmy wyzwanie #1TBChallenge!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Izabela Janachowska o cudzie macierzyństwa i synku Christopherze, Dominika Tajner w pierwszym wywiadzie po rozstaniu z Michałem Wiśniewskim oraz Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski o przepisie na udane małżeństwo.