Fot. East News, ONS
ZE ŚWIATA MODY

Postaw na seksowną kreację wzorem największych gwiazd! Ten sezon należy do... koronek!

Sabina Zięba 25 grudnia 2017 14:00
Fot. East News, ONS

Pierwsze plecionki uznawane za pierwowzór dzisiejszych koronek odkryto już w grobowcach starożytnego Egiptu! W późniejszym czasie na ozdabianie nią ubrań mogli sobie pozwolić wyłącznie najbogatsi, ponieważ koronka uchodziła za niezwykle luksusową tkaninę. Ta najwyższej jakości pochodziła z Francji, Belgii i Włoch. Masową produkcję rozpoczęto jednak dopiero w latach 40. XIX wieku i to właśnie ten rodzaj koronki stosowany jest we współczesnym przemyśle odzieżowym.

Fot. East News, ONS

Barbara Kurdej-Szatan, Gigi Hadid oraz Jane Fonda w koronkowych kreacjach.

Polecamy też: Zastanawiasz się co kupić kobiecie pod choinkę? Idealnym pomysłem jest... seksowna bielizna!

Gwiazdy w ostatnim czasie również pokochały koronki. Pojawiają się w nich na galach i różnych wieczornych wyjściach. Takie kreacje są kobiece, a prześwity niezwykle seksowne. Warto pamiętać, że koronki mają swoje kulturowe znaczenie - biała kojarzona jest z niewinnością, czerwona z erotyzmem, natomiast czarna z żałobą, a także drapieżną kobiecością. Na którą się zdecydujesz?

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.