Fot. East News/Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Sablewska, Rosati i...Tę torebkę pokochały polskie gwiazdy! W czym tkwi fenomen Chanel 2.55, wartej 20 tys. złotych?

BARBARA ŁUBKO 31 marca 2017 10:30
Fot. East News/Getty Images

Jak się okazuje świetną inwestycją jest torebka. Ale nie może być byle jaka! Chanel 2.55 to klasyczny model, który pojawił się na rynku dokładnie w lutym 1955 roku (Coco Chanel intensywnie pracowała nad nim od 1954, kiedy ponownie otworzyła swój dom mody) i od tego czasu zyskał nie tylko miano tzw. It Bag, ale też stał się prawdziwą ikoną wszystkich It Bags. Najbardziej kultową wśród kultowych torebek!

Polecamy też: Jak od kulis wygląda pokaz Chanel? Zobacz relację z nowego numeru VIVA! MODA

Istnieje kilka wariantów tego modelu, a w czasie swojego życia torebka przeszła też kilka „liftingów”. M.in. w latach 80. pojawiło się nowe zapięcie torebki - klasyczny zamek „Mademoiselle Lock” został zastąpiony zamkiem z przeplecionych liter C. Orygianlan 2.55 miała tylko łańcuszek – nie był on przepleciony ze skórzanym paskiem. Prawda jest taka, że nazwa 2.55 powinna być zarezerwowana tylko dla oryginalnych modeli stworzonych przez Chanel, a nowsze torebki, które tak nazywamy noszą właściwą nazwę „Flap bags” (torebki z klapką). Kto jednak przejmowałby się takimi szczegółami… Wszyscy chcą ją mieć. Wśród polskich gwiazd także panuje chanelkomania. Swoją maja m.in.: Weronika Rosati, Hanna Lis, Małgorzata Rozenek czy Maja Sablewska.

Fot. Materiały prasowe

Oryginalna 2.55 i model Classic Flap Bag z nowej kolekcji Chanel

Chociaż nowa chanelka kosztuje około 20 000 zł to jednak… świetna inwestycja. Jej cena wzrosła od ok. 9 000 zł w 2010 roku do ok. 20 000 zł w 2016 roku, a inflacja ma tu niewiele do rzeczy. Jak się jednak okazuje modele vintage bywają jeszcze bardziej pożądane niż nowe, a ich ceny na rynku potrafią być naprawdę wygórowane.

Polecamy też: Słynne perfumy Chanel Nº5 w niebezpieczeństwie! Nie zgadniecie dlaczego!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.