Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE
ZE ŚWIATA MODY

Koniec panowania hipstera! Nadeszła era... shipstera!

Kto to taki i jak go rozpoznać?

Marcin Brzeziński 5 lutego 2020 19:29
Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Rok 2020 zapisze się być może w historii mody jako ten, w którym pożegnaliśmy postać hipstera, a powitaliśmy jego bliskiego kuzyna... shipstera. Kto to taki? W nazwie tej zawiera się angielskie słowo „ship”, czyli statek i dodatkowo w języku polskim morsko brzmiąca końcówka „ster”. Nieprzypadkowo. Shipster jest bowiem wystylizowany na marynarza (nie dalekomorskiego, ale wielkomiejskiego). Zajęliśmy się nim, bo jest to gatunek szybko rosnący w siłę. Dziesiątki shipsterów widzieliśmy na niedawnych pokazach męskich kolekcji w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Byli obecni zarówno na wybiegach, jak i na widowni. Przede wszystkim zaś bardzo łatwo można spotkać ich w modnych klubach, czy kawiarniach. A oto prosta instrukcja, jak nieomylnie rozpoznać shipstera.

Kim jest shipster? Jak go rozpoznać?

Znakiem rozpoznawczym każdego shipstera jest nasadzona na czubek głowy czapeczka. Obowiązkowo w dość jaskrawym kolorze... najlepiej pomarańczowym (dla mniej odważnych dopuszczalny jest ciemny granat). Oprócz czapki shipster nosi swetry, golfy, dżinsy z podwiniętymi nogawkami, granatowe i marynarskie płaszcze lub kurtki dżinsowe oraz wiązane buty za kostkę w kolorze brązowym (dobrze jeśli mają białe podeszwy). Istnieją różne odmiany tej stylizacji, ale wszystkie zainspirowane są mniej lub bardziej stylem marynarskim, rybackim lub inną odzieżą roboczą. Jedno, co się nie zmienia to czapeczka w jaskrawym kolorze (idealnie jak będzie pomarańczowa)! Ona jest nieodzowna. Prawda, że proste? Pomyłka nie wchodzi w grę!

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.