Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE
ZE ŚWIATA MODY

Koniec panowania hipstera! Nadeszła era... shipstera!

Kto to taki i jak go rozpoznać?

Marcin Brzeziński 5 lutego 2020 19:29
Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Rok 2020 zapisze się być może w historii mody jako ten, w którym pożegnaliśmy postać hipstera, a powitaliśmy jego bliskiego kuzyna... shipstera. Kto to taki? W nazwie tej zawiera się angielskie słowo „ship”, czyli statek i dodatkowo w języku polskim morsko brzmiąca końcówka „ster”. Nieprzypadkowo. Shipster jest bowiem wystylizowany na marynarza (nie dalekomorskiego, ale wielkomiejskiego). Zajęliśmy się nim, bo jest to gatunek szybko rosnący w siłę. Dziesiątki shipsterów widzieliśmy na niedawnych pokazach męskich kolekcji w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Byli obecni zarówno na wybiegach, jak i na widowni. Przede wszystkim zaś bardzo łatwo można spotkać ich w modnych klubach, czy kawiarniach. A oto prosta instrukcja, jak nieomylnie rozpoznać shipstera.

Kim jest shipster? Jak go rozpoznać?

Znakiem rozpoznawczym każdego shipstera jest nasadzona na czubek głowy czapeczka. Obowiązkowo w dość jaskrawym kolorze... najlepiej pomarańczowym (dla mniej odważnych dopuszczalny jest ciemny granat). Oprócz czapki shipster nosi swetry, golfy, dżinsy z podwiniętymi nogawkami, granatowe i marynarskie płaszcze lub kurtki dżinsowe oraz wiązane buty za kostkę w kolorze brązowym (dobrze jeśli mają białe podeszwy). Istnieją różne odmiany tej stylizacji, ale wszystkie zainspirowane są mniej lub bardziej stylem marynarskim, rybackim lub inną odzieżą roboczą. Jedno, co się nie zmienia to czapeczka w jaskrawym kolorze (idealnie jak będzie pomarańczowa)! Ona jest nieodzowna. Prawda, że proste? Pomyłka nie wchodzi w grę!

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Moda męska wiosna 2020 kim jest shipster
Fot. IMAXTREE/FREE

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.