Kamera internetowa Amazon o nazwie Echo Look ocenia czy jesteśmy dobrze ubrani
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Tego jeszcze nie było! Nowa kamera internetowa oceni… czy jesteśmy dobrze ubrani!

Marcin Brzeziński 1 czerwca 2017 18:30
Kamera internetowa Amazon o nazwie Echo Look ocenia czy jesteśmy dobrze ubrani
Fot. Materiały prasowe

Amerykański gigant sprzedaży internetowej Amazon wprowadza na rynek zupełnie nowe urządzenie. Będzie to kamera o nazwie Echo Look, która pomoże skatalogować nasze stroje i oceni… w których wyglądamy najlepiej. A zrobi to, jak czytamy „w oparciu o matematyczne algorytmy i wskazówki specjalistów z branży mody”. Swoją opinię wyda zaś głosem wirtualnej asystentki Amazona o imieniu Alexa, którą pierwszy raz zastosowano w głośniku Amazon Echo. Kamera Echo Look będzie współpracować także z aplikacją Style Check, która porówna dwie dowolne stylizacje i zawyrokuje, która jest bardziej zgodna z najnowszymi trendami. A więc do odpowiedzi na pytania w rodzaju ”które buty pasują lepiej do tej sukienki” albo „jaką koszulę wybrać do tych spodni” nie będzie już potrzeba nikogo (a właściwie nic) więcej niż nowa kamerka Amazon.

 

Kamera internetowa Amazon o nazwie Echo Look ocenia czy jesteśmy dobrze ubrani
Fot. Materiały prasowe

Kamera Echo Look będzie oceniać, która stylizacja jest bardziej zgodna z najnowszymi trendami.

 

Polecamy też: Najbardziej pożądana torebka sezonu? Sprawdź, może już masz ją w swojej szafie!
 

Witajcie w modowym Matrixie

Amerykański koncern chce pomóc ludziom, którzy nie ufają własnemu gustowi, ale chce też pomóc sobie. Zgromadzone za pomocą kamery Echo Look zdjęcia i filmy stworzą gigantyczną bazę danych. Jej analiza pozwoli dobrze poznać preferencje i zwyczaje potencjalnych klientów. A tajemnicą poliszynela jest to, że następnym etapem rozwoju internetowego potentata jest ostateczne podbicie rynku sprzedaży ubrań, na którym już teraz Amazon świetnie sobie radzi. Na koniec jeszcze jedna interesująca informacja. Kosztującej 199 dolarów kamerki nie może kupić każdy. Zamówienia trzeba składać na stronie produktu, lecz są rozpatrywane indywidualnie. Ciekawe tylko, kto ma większe szanse by zostać posiadaczem wścibskiej Echo Look? Ci, co ubierają się dobrze? Czy ci, co fatalnie?

 

Kamera internetowa Amazon o nazwie Echo Look ocenia czy jesteśmy dobrze ubrani
Fot. Materiały prasowe

Za kamerę Echo Look trzeba będzie zapłacić 199 dolarów czyli około 750 złotych.

 

Polecamy też: Koniec z wychudzonymi modelkami na wybiegach? Francja walczy z anoreksją i wprowadza surowe przepisy!

 

Zobaczcie jak działa kamera Echo Look!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?