Torba z siatki - hit sezonu
Fot. Instagram @tvotvp_theblog @harelblog
ZE ŚWIATA MODY

Najbardziej pożądana torebka sezonu? Sprawdź, może już masz ją w swojej szafie!

Marcin Brzeziński 31 maja 2017 07:00
Torba z siatki - hit sezonu
Fot. Instagram @tvotvp_theblog @harelblog

Nie tak dawno pisaliśmy o wielkim zainteresowaniu niebieską torbą Ikei, które wywołał dom mody Baleciaga. Ale kultowa Frakta ma w tym sezonie poważną konkurentkę. Jest nią mianowicie torebka… z siatki, dokładnie taka, jaką noszono w Polsce w latach 60. i 70. Ten dziergany na szydełku lub tworzony maszynowo model zwany po prostu „siatką" znamy chociażby z kultowych seriali „Wojna domowa” czy „Czterdziestolatek” i z niezapomnianego filmu Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana” (1972). W tym ostatnim można przekonać się, że niezbyt nadaje się on do przewożenia większych ciężarów… Zwłaszcza na rowerze!

 

Torba z siatki - hit sezonu
Fot. Pinterest, materiały prasowe

Kadr z filmu Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana” (1972), torebki z siatki z kolekcji H&M Conscious Exclusive.

 

Polecamy też: Poznajcie najdroższą… używaną torebkę świata! Kosztowała ponad milion złotych!

 

Na spacer i na plażę

Teraz - niespodziewanie - ta zapomniana torebka stała się najbardziej pożądanym letnim dodatkiem: idealnym na spacer czy plażę. Siatkowe torby powracają więc w wielkim stylu np. w kolekcji H&M Conscious Exclusive, propozycjach projektantki Ani Kuczyńskiej i wielu mniejszych, niszowych marek. Być może znajdziecie je też na dnie szafy babci. A że z siatkowym workiem pokazała się już Maffashion to znak, że naprawdę warto się dobrze rozejrzeć! Poszukiwany? Poszukiwana? Torba z siatki!

 

Maffashion Torba z siatki - hit sezonu
Fot. Instagram @maffashion_official

Maffashion z najmodniejszą torebką sezonu.

 

Polecamy też: Cara Delevingne jako… postać z kreskówki w najnowszej reklamie torebek Chanel!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.