Fot. East News
ZE ŚWIATA MODY

Moda na welur po raz kolejny powraca w wielkim stylu! Jak go nosić?

Sabina Zięba 18 grudnia 2017 18:00
Fot. East News

Welur, zwany również aksamitem bądź welwetem, jest bardzo charakterystycznym bawełnianym materiałem, który ma puszystą okrywę włosową. Co ciekawe, technika jego wytwarzania pochodzi z Indii i w Europie stosuje się ją od XII wieku. Początkowo używano go do produkcji szat liturgicznych i sukni oraz kostiumów, ale już w średniowieczu wytwarzano z niego także m. in. zasłony, pokrycia mebli i kapy...

Fot. East News

Katarzyna Sokołowska, Nicole Kidman i Karolina Gilon w aksamitnych stylizacjach.

Polecamy też: Te kurtki są najmodniejsze w tym sezonie! Zobaczcie, jak noszą je gwiazdy!

Materiał ten cieszył się wielką popularnością w latach 90. Każdy z nas miał wówczas dresy, koszulę bądź bluzę z tego tworzywa. Potem welur został zapomniany, ale teraz znów powraca w wielkim stylu! Pierwszym zaskoczeniem był moment, gdy równo rok temu gwiazdy ubrane od stóp do głów w tę tkaninę zaczęły pojawiać się na czerwonych dywanach. Minął kolejny sezon i takie stylizacje znów są hitem! A jak go nosić?
 

Jak nosić aksamit?

Choć welur jest postrzegany jako materiał bardzo elegancki, nadaje się również na co dzień - nie tylko na wielkie wieczorne wyjścia. Należy jednak pamiętać, że jeżeli nie decydujemy się na aksamitny total look, musimy połączyć go z rzeczami z lekkich tkanin, by całość udało się w jakiś sposób zrównoważyć. Najlepiej unikać również welwetowych elementów garderoby z aplikacjami, naszywkami czy innymi ozdobami - nasza stylizacja może wyglądać wówczas na przerysowaną. Choć najmodniejsze są welurowe garnitury, to nawet jeden element stylizacji z tej tkaniny może sprawić, że będziemy wyróżniać się w tłumie. Zainspirujcie się outfitami gwiazd!
 

TAGI #trendy

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.