Tenisiści w różowych strojach na Australian Open
Fot. East News/Australian Open
ZE ŚWIATA MODY

Dlaczego tenisiści podczas tegorocznych zawodów Australian Open noszą… różowe stroje?

Marcin Brzeziński 25 stycznia 2018 21:00
Tenisiści w różowych strojach na Australian Open
Fot. East News/Australian Open

Ku zdziwieniu publiczności zgromadzonej na wielkoszlemowych zawodach Australian Open występujący na nich zawodnicy pojawiają się… w różowych strojach. Lider światowego rankingu Hiszpan Rafael Nadal ubrany był na przykład w różowe spodenki i buty. Jakby tego było mało na czole miał również różową opaskę. Kolor różowy dominował także w strojach Bułgara Grigora Dimitrowa, Australijczyka Nicka Kyrgiosa, Brytyjczyka Kyle'a Edmunda, Amerykanina Jacka Socka czy Rosjanina Andrieja Rublow. O co chodzi?

 

Polecamy też: Polacy w reklamie wyjątkowej, białej kolekcji marki Nike. Jak wypadli?
 

 

Dlaczego tenisiści ubrani są w różowe stroje sportowe?

Cukierkowy kolor kojarzący się zwykle z dziewczęcymi sukienkami wybrała dla sponsorowanych przez siebie zawodników amerykańska firm Nike. Zdaniem jej przedstawicieli róż świetnie komponuje się z niebieskim kolorem kortu w Melbourne. A dodatkowo wzbudza zainteresowanie publiczności, dodaje zawodnikom pewności siebie, energii i… wzbudza lęk w ich przeciwnikach. Firma Nike nie przewidziała chyba jednak sytuacji, kiedy po obu stronach kortu znajdą się gracze w strojach z różowymi akcentami, co miało miejsce już w jednej ósmej finałów singla mężczyzn. A co z tenisistkami, zapytacie? Im Nike zaproponowała różne odcienie pasteli. W końcu kolor różowy był już zajęty…

 

Tenisiści w różowych strojach na Australian Open
Fot. East News

Rafael Nadal i Grigory Dimitrow w różowych strojach sportowych na Australian Open.

 

Polecamy też: Ulubiony projektant Céline Dion i Kim Kardashian stworzył wyjątkową kolekcję butów dla Nike!

TAGI #Nike #sport

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.