buty kanye west yeezy na aukcji sprzedane za 1,8 miliona dolarow sneakersy trampki
Fot. Wendy Redfern/Getty Images, JOYCE ZHOU/Reuters/Forum
o tym się mówi

To prawdziwy rekord! Buty Yeezy Kanye Westa sprzedane za 1,8 miliona dolarów!

Kto kupił tę wyjątkową parę na aukcji Sotheby's?

Redakcja VIVA! 27 kwietnia 2021 17:30
buty kanye west yeezy na aukcji sprzedane za 1,8 miliona dolarow sneakersy trampki
Fot. Wendy Redfern/Getty Images, JOYCE ZHOU/Reuters/Forum

Prototypy Nike Air Yeezy 1 Kanye Westa z 2008 roku został sprzedany za rekordową sumę 1,8 miliona dolarów. W ten sposób to właśnie ta para zyskuje miano najcenniejszych trampkek w historii i jednocześnie zostaje pierwszą oficjalnie zarejestrowaną sprzedażą trampek za ponad milion dolarów! Buty zostały sprzedane na aukcji słynnego domu aukcyjnego Sotheby's. Astronomiczna kwota to prawdziwy fenomen - poprzedni rekord aukcyjny dla trampek jest prawie trzykrotnie niższy. Kto kupił buty? Sotheby's podaje, że trampki zostały nabyte przez platformę inwestycyjną RARES. Czy nowy, anonimowy posiadacz będzie w nich chodził? Prawdopodobnie nie! Buty o takiej wartości to… doskonała inwestycja.

Zobacz także: Kim Kardashian oficjalnie została miliarderką.

Buty Kanye Westa sprzedane za 1,8 miliona dolarów!


Czym jest tajemnicza platforma RARES? Jak się okazuje, to pierwsza w swoim rodzaju platforma inwestycyjna, która pozwala swoim użytkownikom na inwestowanie w sneakersy poprzez zakup i handel udziałami w nich.

Jak jest historia tej pary cennych trampek? Buty zostały zaprojektowane przez Kanye Westa i Marka Smitha jako sample i powstały w laboratorium Nike - znanym jako „Innovation Kitchen” - w siedzibie firmy w Beaverton w stanie Oregon w 2007 roku. Kanye miał je na sobie podczas wykonywania utworów „Hey Mama” i „Stronger” na 50-tej gali rozdania nagród Grammy w lutym 2008 roku w Los Angeles.

Kto sprzedawał buty i zarobił na nich niebagatelną kwotę? Yeezys zostały wystawione na sprzedaż przez Ryana Changa, znanego kolekcjonera sneakersów. Ta konkretna para powstała wyłącznie dla Westa, ale buty trafiły później do sprzedaży kolekcjonerskiej.

Poprzednie rekordy sprzedaży trampek - jaki model królował do tej pory?


Wcześniej rekordowa cena aukcyjna Sotheby's za sneakersy wynosiła 560 000 dolarów za parę Nike Air Jordan 1s  - do tej transakcji doszło w maju 2020 roku. Sotheby's sprzedało również parę Nike Waffle Shoes w 2019 roku za 437 000 dolarów.
 

Zobacz także: Kanye West jest gejem? Zdradzał Kim Kardashian z mężczyznami!

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.