buty kanye west yeezy na aukcji sprzedane za 1,8 miliona dolarow sneakersy trampki
Fot. Wendy Redfern/Getty Images, JOYCE ZHOU/Reuters/Forum
o tym się mówi

To prawdziwy rekord! Buty Yeezy Kanye Westa sprzedane za 1,8 miliona dolarów!

Kto kupił tę wyjątkową parę na aukcji Sotheby's?

Redakcja VIVA! 27 kwietnia 2021 17:30
buty kanye west yeezy na aukcji sprzedane za 1,8 miliona dolarow sneakersy trampki
Fot. Wendy Redfern/Getty Images, JOYCE ZHOU/Reuters/Forum

Prototypy Nike Air Yeezy 1 Kanye Westa z 2008 roku został sprzedany za rekordową sumę 1,8 miliona dolarów. W ten sposób to właśnie ta para zyskuje miano najcenniejszych trampkek w historii i jednocześnie zostaje pierwszą oficjalnie zarejestrowaną sprzedażą trampek za ponad milion dolarów! Buty zostały sprzedane na aukcji słynnego domu aukcyjnego Sotheby's. Astronomiczna kwota to prawdziwy fenomen - poprzedni rekord aukcyjny dla trampek jest prawie trzykrotnie niższy. Kto kupił buty? Sotheby's podaje, że trampki zostały nabyte przez platformę inwestycyjną RARES. Czy nowy, anonimowy posiadacz będzie w nich chodził? Prawdopodobnie nie! Buty o takiej wartości to… doskonała inwestycja.

Zobacz także: Kim Kardashian oficjalnie została miliarderką.

Buty Kanye Westa sprzedane za 1,8 miliona dolarów!


Czym jest tajemnicza platforma RARES? Jak się okazuje, to pierwsza w swoim rodzaju platforma inwestycyjna, która pozwala swoim użytkownikom na inwestowanie w sneakersy poprzez zakup i handel udziałami w nich.

Jak jest historia tej pary cennych trampek? Buty zostały zaprojektowane przez Kanye Westa i Marka Smitha jako sample i powstały w laboratorium Nike - znanym jako „Innovation Kitchen” - w siedzibie firmy w Beaverton w stanie Oregon w 2007 roku. Kanye miał je na sobie podczas wykonywania utworów „Hey Mama” i „Stronger” na 50-tej gali rozdania nagród Grammy w lutym 2008 roku w Los Angeles.

Kto sprzedawał buty i zarobił na nich niebagatelną kwotę? Yeezys zostały wystawione na sprzedaż przez Ryana Changa, znanego kolekcjonera sneakersów. Ta konkretna para powstała wyłącznie dla Westa, ale buty trafiły później do sprzedaży kolekcjonerskiej.

Poprzednie rekordy sprzedaży trampek - jaki model królował do tej pory?


Wcześniej rekordowa cena aukcyjna Sotheby's za sneakersy wynosiła 560 000 dolarów za parę Nike Air Jordan 1s  - do tej transakcji doszło w maju 2020 roku. Sotheby's sprzedało również parę Nike Waffle Shoes w 2019 roku za 437 000 dolarów.
 

Zobacz także: Kanye West jest gejem? Zdradzał Kim Kardashian z mężczyznami!

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?