test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-2
Fot. AdobeStock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Testy na COVID-19 w Biedronce! Sieć wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał

Ile będą kosztować?

Paulina Filipowicz 12 marca 2021 11:29
test-na-covid-do-zrobienia-w-domu-2
Fot. AdobeStock.com

Trzecia fala pandemii w Polsce trwa, a notowane wzrosty zachorowań utrzymują się na poziomie 1/3 tydzień do tygodnia. Dlatego tak ważne są  nowe opcje testowania COVID-19. Jak podkreślają eksperci, testy są ważnym postępem w diagnostyce, dzięki któremu można skuteczniej walczyć z pandemią. Możliwość zrobienia w domu testu na COVID-19, którego wynik byłby uznawany za „oficjalny” to od kilku miesięcy ważny temat, którym zajmują się badacze. Dziś rano media obiegła informacja, iż sieć sklepów Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał! Ile będą kosztować i kiedy pojawią się w sprzedaży?

Testy na COVID 19 w Biedronce. Sieć wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał

W piątek w Polsce potwierdzono ponad 19 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak zaznaczył podczas konferencji minister zdrowia, jest to znaczący dowód na przyspieszenie trzeciej fali pandemii w naszym kraju. Wiąże się z tym znaczący przyrost chorych pacjentów, korzystających z łóżek na oddziałach covidowych w szpitalach zakaźnych.

Możliwość zrobienia w domu testu na COVID-19, którego wynik byłby uznawany za „oficjalny” to od kilku miesięcy ważny projekt, nad którym trwały prace na świecie. Takie rozwiązanie byłoby bowiem dużym ułatwieniem zarówno dla służb medycznych, jak i samych pacjentów.

Jak się okazuję, testy na COVID-19 już wkrótce będą dostępne w Biedronce. Sieć wprowadza do sprzedaży testy na obecność przeciwciał, czyli tak zwany test serologiczny. Pozwala on sprawdzić, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała przeciwko koronawirusowi.

Test Primacovid do samodzielnego wykonania dostępy w Biedronce

testy na covid w Biedronce
Fot. Mat.prasowe

Testy na COVID 19 w Biedronce. Jak działa, ile kosztuje

Test Primacovid do samodzielnego wykonania dostępy w Biedronce jest wyjątkowo łatwy w użyciu. Do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko około 10 minut. Sprzedaż testu na COVID-19 w Biedronce startuje od poniedziałku 15 marca. Koszt produktu to dokładnie 49,99 zł za sztukę. Konkurencyjna cena w stosunku do tej z prywatnych laboratoriów diagnostycznych może przekonać większą ilość osób do przetestowania się na obecność przeciwciał.

Warto również podkreślić, iż test Primacovid nie służy do wykrywania nowego zakażenia. Jak poinformowała Matylda Kłudkowska, wiceprezeska Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych test odpowie tylko na pytanie, czy przeszliśmy zakażenie jakiś czas temu.

Maseczka ochronna z materiału
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…