Bella Hadid, Gigi Hadid
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for LOVE Magazine
O tym się mówi!

Te modelki przeznaczą swoje zarobki z tygodni mody na wsparcie dla Ukrainy

"To są prawdziwi ludzie, z prawdziwym życiem. To nie gra wideo dla prezydentów"

Aleksandra Frankowska 9 marca 2022 12:27
Bella Hadid, Gigi Hadid
Fot. David M. Benett/Dave Benett/Getty Images for LOVE Magazine

Gigi Hadid i Bella Hadid bardzo zaangażowały się w pomoc dla Ukrainy. Jedne z najpopularniejszych modelek mają palestyńskie korzenie, stąd też doskonale wiedzą, co to znaczy żyć w strachu o swoich najbliższych. Siostry poinformowały właśnie, że pieniądze, które zarobiły podczas Tygodni Mody przeznaczą w całości na pomoc dla Ukrainy.

ZOBACZ TEŻ: Bella Hadid i inne modelki zabierają głos w sprawie Ukrainy

Gigi i Bella Hadid wspierają Ukrainę

Nie milkną echa konfliktu na Ukrainie, która została bezprawnie zaatakowana przez Rosję. Z całego świata w stronę naszego wschodniego sąsiada płynie wsparcie humanitarne, militarne i finansowe. Swoją część postanowiły dorzucić również siostry Hadid, które właśnie kończą swoją pracę podczas Tygodni Mody na świecie. Siostry przeznaczą całe swoje wynagrodzenie z miesiąca pracy w Nowym Jorku, Mediolanie i Paryżu na pomoc dla Ukrainy.

Świat mody późno zareagował na konflikt na Ukrainie

Kiedy rozpoczęła się wojna, Fashion Weeki trwały w najlepsze. Wszyscy oczekiwali reakcji ze świata mody – zawieszenia lub przełożenia pokazów. Tak się jednak nie stało. Giogrgio Armani w geście solidarności z Ukrainą nakazał wyłączyć muzykę podczas prezentacji swojej kolekcji. Symboliczny gest to było jednak za mało. Głos zabrały więc modelki, zaczynając od Argentynki Miki Arganaraz, która napisała, że bardzo niekomfortowo pracuje jej się wiedząc, że na tym samym kontynencie trwa wojna i giną niewinni ludzie. Wraz z nią głos zabrały siostry Hadid stanowczo sprzeciwiając się rosyjskiej inwazji. Za głosem poszły również czyny – siostry poinformowały właśnie, że całe swoje wynagrodzenie z Fashion Weeków przekażą na pomoc dla Ukrainy.

CZYTAJ TEŻ: Najbardziej stylowa modelka na świecie Bella Hadid nie ma stylisty!

Posiadanie ustalonego harmonogramu Miesiąca Mody sprawia, że wraz z kolegami w pracy często prezentujemy nowe kolekcje modowe w bolesnych i traumatycznych czasach w historii. Nie mamy kontroli nad większością naszych harmonogramów pracy, ale chcielibyśmy iść 'po coś – napisała Gigi Hadid.

To piękny gest ze strony sławnych sióstr. Przypominamy, że luksusowe domy mody dopiero w tym tygodniu poinformowały o zamknięciu swoich butików w Rosji. Są to między innymi Chanel, Hermes czy Louis Vuitton. 

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.