Internauci dostrzegli podobieństwo do...

Gabriela Czernecka 27 kwietnia 2018 15:00

Zaledwie kilka godzin po porodzie księżna Kate zaprezentowała nowo narodzonego księcia Louisa, którego imię poznaliśmy kilka godzin temu. Młodej mamie przed skrzydłem szpitala towarzyszył książę William. Natychmiast media na całym świecie rozpisywały się o czerwonej sukience księżnej Kate projektu Jenny Packham. Doszukiwano się uczczenia księżnej Diany, a tymczasem internauci mają własną teorię na ten temat!

Czerwona sukienka księżnej Kate. Hołd czy uczczenie tradycji?

Świat nie przestaje pisać o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama. Jak podał oficjalnie Kensington Royal, młodzi rodzice nazwali syna: Louis Arthur Charles, czyli Ludwik Artur Karol. Gdy para książęca przeszła przez drzwi szpitalnej kliniki Lindo, wszystkie oczy zwróciły się ku maluchowi i oczywiście Kate, która promieniała. Jej czerwona sukienka zrobiła furorę. To dzieło Jenny Packham. Dlaczego księżna zdecydowała się na taką kreację?

Imię syna księcia Williama i księżnej Kate: Louis Arthur Charles

Strój Kate początkowo odczytywano jako hołd dla księżnej Diany, która podczas wyjścia ze szpitala w 1984 roku po urodzeniu księcia Harry’ego miała niemal identyczną kreację. Wówczas przypomniano, że to nie pierwszy raz, kiedy Kate zainspirowała się stylizacją Diany. W 2013 roku, gdy urodziła księcia George'a,  pozowała do zdjęć w błękitnej kreacji w białe groszki. Diana po pierwszym porodzie pojawiła się przed szpitalem w sukience w dokładnie taki sam wzór. 

Inna teoria, dlaczego księżna Kate miała na sobie czerwoną sukienkę jest dość... banalna. Książę Louis Arthur Charles przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku, czyli w święto w Dzień świętego Jerzego, męczennika, patrona Anglii. Brytyjczycy ten szczególny dzień świętują, mając w butonierce czerwoną różę. Dziś to już rzadkość, ale Ci, którzy czczą tę tradycję, tego dnia mają na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Mówi się, że to jeden z powodów, dla których Kate miała na sobie czerowną sukienkę, internauci mają w tej kwestii inne zdanie.

Czerwona sukienka księżnej Kate. Inspiracją Rosemary Woodhouse?

Podobieństwo jest naprawdę uderzające! Kiedy jedni zachwycali się doskonałym wyglądem Middleton, inni dokładnie analizowali jej kreację. Czy czerwona sukienka Kate Middleton inspirowana była kreacją Mii Farrow z filmu Dziecko Rosemary? Przypomnijmy, o czym jest film Dziecko Rosemary

Kobieta poczęstowana deserem zaczyna mieć halucynacje, w koszmarach sennych jest gwałcona przez potwora o „demonicznych oczach”. Podupada na zdrowiu, a a kilka tygodni później dowiaduje się, że jest w ciąży. Swoją pomoc w tym trudnym czasie oferują jej sąsiedzi. Szybko okazuje się, że Rosemary trafiła w sidła satanistycznej sekty, a przedmiotem ich zainteresowania jest właśnie jej nienarodzone dziecko...

Internauci nie mają wątpliwości, że projektant nie mógł tego nie zauważyć. Sukienka księżnej Kate to wierna kopia sukienki Rosemary? Rzeczywiście - podobieństwo sukienki Rosemary Woodhouse z sukienką księżnej Kate jest naprawdę uderzające! Zobaczcie sami w naszej galerii.  

1/6
Książę William i księżna Kate z trzecim dzieckiem
Copyright @East News
1/6

Czerwona sukienka księżnej Kate zrobiła furorę. Oto, dlaczego księżna Kate zdecydowała się właśnie na taką kreację. Teorii jest kilka, ale ta jest naprawdę zaskakująca!

2/6
Copyright @East News
2/6

Początkowo mówiono, ze księżna Kate czerwoną sukienką chciała złożyć hołd księżnej Dianie, która w podobnej kreacji zaprezentowała się zaraz po porodzie w 1984 roku, kiedy to na świat przyszedł książę Harry.

3/6
Dziecko Rosemary, kadr z filmu Dziecko Rosemary
Copyright @East News
3/6

Internauci dostrzegli jednak, że sukienka księżnej Kate to wierna kopia kreacji Mii Farrow w filmie Dziecko Rosemary.

4/6
Copyright @East News
4/6

Przez chwilę podawano także, że czerwony kolor sukienki Middleton ma odwoływać się do Dnia świętego Jerzego (23 kwietnia), czyli w dniu, w którym na świat przyszedł trzeci potomek Kate i Williama, książę Louis.

5/6
Dziecko Rosemary, kadr z filmu Dziecko Rosemary
Copyright @East News
5/6

Internauci są jednak innego zdania. W sieci już krążą zdjęcia porównujące kreacje Rosemary z sukienką księżnej Kate.

6/6
Copyright @East News
6/6

Widzicie podobieństwo?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…