KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Czerwona sukienka Kate oburzyła internautów. Księżna zaliczyła spektakularną wpadkę?

Internauci dostrzegli podobieństwo do...

Gabriela Czernecka 27 kwietnia 2018 15:00

Zaledwie kilka godzin po porodzie księżna Kate zaprezentowała nowo narodzonego księcia Louisa, którego imię poznaliśmy kilka godzin temu. Młodej mamie przed skrzydłem szpitala towarzyszył książę William. Natychmiast media na całym świecie rozpisywały się o czerwonej sukience księżnej Kate projektu Jenny Packham. Doszukiwano się uczczenia księżnej Diany, a tymczasem internauci mają własną teorię na ten temat!

Czerwona sukienka księżnej Kate. Hołd czy uczczenie tradycji?

Świat nie przestaje pisać o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama. Jak podał oficjalnie Kensington Royal, młodzi rodzice nazwali syna: Louis Arthur Charles, czyli Ludwik Artur Karol. Gdy para książęca przeszła przez drzwi szpitalnej kliniki Lindo, wszystkie oczy zwróciły się ku maluchowi i oczywiście Kate, która promieniała. Jej czerwona sukienka zrobiła furorę. To dzieło Jenny Packham. Dlaczego księżna zdecydowała się na taką kreację?

Imię syna księcia Williama i księżnej Kate: Louis Arthur Charles

Strój Kate początkowo odczytywano jako hołd dla księżnej Diany, która podczas wyjścia ze szpitala w 1984 roku po urodzeniu księcia Harry’ego miała niemal identyczną kreację. Wówczas przypomniano, że to nie pierwszy raz, kiedy Kate zainspirowała się stylizacją Diany. W 2013 roku, gdy urodziła księcia George'a,  pozowała do zdjęć w błękitnej kreacji w białe groszki. Diana po pierwszym porodzie pojawiła się przed szpitalem w sukience w dokładnie taki sam wzór. 

Inna teoria, dlaczego księżna Kate miała na sobie czerwoną sukienkę jest dość... banalna. Książę Louis Arthur Charles przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku, czyli w święto w Dzień świętego Jerzego, męczennika, patrona Anglii. Brytyjczycy ten szczególny dzień świętują, mając w butonierce czerwoną różę. Dziś to już rzadkość, ale Ci, którzy czczą tę tradycję, tego dnia mają na sobie ubrania w kolorze czerwonym. Mówi się, że to jeden z powodów, dla których Kate miała na sobie czerowną sukienkę, internauci mają w tej kwestii inne zdanie.

Czerwona sukienka księżnej Kate. Inspiracją Rosemary Woodhouse?

Podobieństwo jest naprawdę uderzające! Kiedy jedni zachwycali się doskonałym wyglądem Middleton, inni dokładnie analizowali jej kreację. Czy czerwona sukienka Kate Middleton inspirowana była kreacją Mii Farrow z filmu Dziecko Rosemary? Przypomnijmy, o czym jest film Dziecko Rosemary

Kobieta poczęstowana deserem zaczyna mieć halucynacje, w koszmarach sennych jest gwałcona przez potwora o „demonicznych oczach”. Podupada na zdrowiu, a a kilka tygodni później dowiaduje się, że jest w ciąży. Swoją pomoc w tym trudnym czasie oferują jej sąsiedzi. Szybko okazuje się, że Rosemary trafiła w sidła satanistycznej sekty, a przedmiotem ich zainteresowania jest właśnie jej nienarodzone dziecko...

Internauci nie mają wątpliwości, że projektant nie mógł tego nie zauważyć. Sukienka księżnej Kate to wierna kopia sukienki Rosemary? Rzeczywiście - podobieństwo sukienki Rosemary Woodhouse z sukienką księżnej Kate jest naprawdę uderzające! Zobaczcie sami w naszej galerii.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.