Sonia Szóstak autorką  kampanii marki Balmain na jesień 2019
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Sonia Szóstak autorką najnowszej kampanii Balmain!

Wielki sukces polskiej fotografki!

Marcin Brzeziński 30 maja 2019 10:29
Sonia Szóstak autorką  kampanii marki Balmain na jesień 2019
Fot. Materiały prasowe

Sonia Szóstak jest autorką najnowszej kampanii domu mody Balmain na jesień i zimę 2019. A przed jej obiektywem stanął nie kto inny, jak... Cara Delevingne! Dyrektor kreatywny Balmain Olivier Rousteing napisał na Instagramie: „Nie możesz współpracować z kimś, jeśli się z nim nie przyjaźnisz. Tak jest w co najmniej w moim przypadku, gdyż praca jest moim życiem. Od zawsze chciałem pracować z Carą, ale pewne rzeczy potrzebują czasu”. Jesteśmy pewnie, że podobne uczucia Olivier Rousteing musi żywić do Sonii Szóstak. Inaczej przecież nie powierzyłby jej kampanii swego ukochanego domu mody.

Kim jest Sonia Szóstak?

Sonia Szóstak urodziła się w 1990 roku w Szczecinie. W 2015 roku ukończyła fotografię na łódzkiej Filmówce. Mieszka i pracuje między Paryżem a Warszawą. Publikowała na łamach kultowych magazynów na całym świecie, takich jak Vogue Italia, Numero, czy Rolling Stone. Jest również autorką kampanii dla takich marek jak Chylak, Le Petit Trou, Yes czy Mene. Jej fotografie prezentowane były na licznych wystawach grupowych, wśród nich Young Poland by Alexi Lubomirski, A/D/O Gallery (Nowy Jork, 2017), A Glimpse at Photo Vogue, Galleria Carla Sozzani (Mediolan, 2013). Prace Sonii Szóstak można było zobaczyć też na na wystawach indywidualnych: The Age of Innocence w Muzeum Narodowym w 2016 roku w Gdańsku oraz rok wcześniej w berlińskiej galerii No Wodka A Journey to Mars, której kuratorką była Nadine Dinter, na co dzień pracująca w Helmut Newton Foundation. Gratulujemy Soni Szóstak kolejnego sukcesu!

Sonia Szóstak autorką  kampanii marki Balmain na jesień 2019
Fot. Materiały prasowe

Sonia Szóstak autorką  kampanii marki Balmain na jesień 2019
Fot. Materiały prasowe

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Co ja tam wiem 🙄🙊 Interview for Adobe & Fotolia @adobe @fotolia_by_adobe

Post udostępniony przez Sonia Szóstak (@sonia_szostak)

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.