Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Jedna z najpopularniejszych sieciówek wkracza do Polski!

W jakich miastach będą sklepy Primark?

Sabina Zięba 20 lipca 2018 13:30
Fot. Getty Images

Podczas zagranicznych podróży na pewno niejednokrotnie wielu z nas zawitało do sieci Primark. Ten wywodzący się z Irlandii odzieżowy gigant na całym świecie przyciąga tłumy klientów, przez wzgląd na oferowane tekstylia w niskich cenach. Teraz okazuje się, że ta sieciówka zawita do Polski! Gdzie powstaną ich sklepy?

Sieć sklepów Primark w Polsce

Choć już w 2017 roku pojawiły się pierwsze plotki dotyczące otwarcia sklepów Primark w Polsce, wówczas sieciówka zdementowała te informacje. Teraz jednak media obiegła informacja, że gigant negocjuje pierwsze lokalizacje nad Wisłą. 

Z informacji uzyskanych przez Puls Biznesu, wiadomo, iż sieć bierze pod uwagę cztery adresy. Jednym z nich jest budowana właśnie Galeria Młociny w Warszawie, kolejnym Kraków. Niestety nie wiadomo na razie kiedy sklepy miałyby zostać otwarte. Sama firma na razie nie potwierdziła tej wiadomości, wyjaśniając, że „nie chce komentować spekulacji odnośnie do przyszłych otwarć”.

Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP, do którego należą m.in. Reserved, House i Mohito, dodał: „Wejście Primarka to dobra wiadomość dla klientów, bo to bardzo duży gracz zachodni z atrakcyjną ofertą cenową. Dla nas i innych graczy z branży to sygnał, że musimy jeszcze bardziej się starać o estetykę produktu i właśnie o ceny. Debiutowi w Polsce nie należy się dziwić — wydatki na odzież rosną z roku na rok, więc rynek jest coraz większy i tym samym bardziej atrakcyjny. W końcu my też przecież wychodzimy za granicę i chcemy konkurować na świecie”.

W samej Wielkiej Brytanii spółka Primark ma prawie 200 sklepów. Znajdziemy ją również między innymi w Niemczech, Austrii, Portugalii, Hiszpanii i we Włoszech.  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?