zara rezygnuje z bezpłatnych zwrotow platne torebki zakupy sieciowka moda 2022 nowosc
Fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images
ze świata mody

Rewolucyjna zmiana w sklepach Zara! O co chodzi?

Fanki marki nie będą zadowolone…

Barbara Łubko 13 maja 2022 17:30
zara rezygnuje z bezpłatnych zwrotow platne torebki zakupy sieciowka moda 2022 nowosc
Fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Zara, marka należąca do hiszpańskiego koncernu Inditex, to jeden z najpopularniejszych brandów odzieżowych na świecie. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Powód? Często zmieniające się kolekcje, które nawiązują do trendów z pokazów mody i tych promowanych przez gwiazdy oraz łatwość zakupów. Zarówno w salonach, jak i online kupowanie i zwracanie towarów przebiega bezproblemowo. Dla wielu klientów to właśnie szybkie, darmowe zwroty są kluczowe. Kto z nas nie kupował rzeczy w kilku rozmiarach, żeby przymierzyć je w domowym zaciszu, a potem odesłać (za darmo!) te niepasujące? Teraz nie będzie to już takie proste. Zara rezygnuje z bezpłatnych zwrotów. Sieć rozpoczyna pobieranie od kupujących opłaty w wysokości 1,95 euro za zwrot zamówienia online. Odniesienie paczki do salonu marki nadal jest jednak bezpłatne.

ZOBACZ TAKŻE: Moda w wirtualnym świecie: Zara wkracza do metaverse!

Płatne zwroty w Zarze - produktów kupionych online nie można odsyłać za darmo

W Holandii opłata za zwrot zamówienia online obowiązuje od lutego 2022. Została też wprowadzona w kilku innych krajach - płatne zwroty w Zarze dotyczą m.in. Irlandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Póki co nie ma informacji, czy i kiedy taka opłata będzie dotyczyła polskiego rynku.

Zara, podobnie jak wiele innych marek odzieżowych, wprowadziła też płatne torby na zakupy. Najpierw, jeszcze w 2021 roku taka opłata pojawiła się w Hiszpanii. Teraz także w Polsce klienci mają możliwość zakupienia toreb na zakupy. Wcześniej były darmowe. Dochody ze sprzedaży toreb papierowych (od 2020 roku w sklepach marek, należących do Inditexu nie ma już dostępnych toreb plastikowych) Inditex chce inwestować w projekty eko. 

zara rezygnuje z bezpłatnych zwrotow platne torebki torby papierowe zakupy sieciowka moda
Fot. Dave Rushen/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

zara rezygnuje z bezpłatnych zwrotow platne torebki zakupy sieciowka moda wiosna 2022
Fot. Sheldon Cooper/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

TAGI #Zara #shopping

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA WACHOWICZ o życiu po pięćdziesiątce, ukochanej córce i tym, co daje jej równowagę. MIKA URBANIAK I VICTOR DAVIES. Ona – wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. On – ceniony brytyjski kompozytor. Opowiadają o niełatwej relacji. KRZYSZTOF BARANOWSKI o czerpaniu siły z miłości – do morza i do kobiety. JOANNA JAKUBAS o swojej muzycznej drodze i pierwszej płycie. Ponadto także: Czy biografia SHARON STONE ujawni całą prawdę o jej życiu?