Marka w ten sposób zachęca do bycia artystą-anarchistą!

Sabina Zięba 23 lipca 2018 15:30

Marka Etnia Barcelona po raz kolejny zaskakuje swoją kampanią! Choć jest to młoda firma, zdecydowanie wyróżnia się na tle wszystkich innych odważnymi pomysłami. W poprzednich lookbookach wykorzystywała kadry m. in. z „Pulp Fiction”, „Mechanicznej pomarańczy” czy „Big Lebowski”, a teraz nawiązuje do najpopularniejszych renesansowych dzieł sztuki.

Fotografie wykonane we współpracy z Bielem Capllonchem przedstawiają sceny z obrazów odegrane przez modeli w najmodniejszych oprawkach sezonu. Jednak nie tylko wąskie okulary nadają nowoczesności i oryginalne elementy zostały zastąpione współczesnymi - na przykład zamiast szklanej kuli, Chrystus w dłoni trzyma... gin z tonikiem!

Etnia Barcelona swoimi działaniami pragnie wyrażać artystyczno-anarchistyczne podejścia do świata. Jej założyciele twierdzą, że chcą kolekcjami „pomóc ludziom zobaczyć świat w innym świetle i uczynić to, co niewidzialne widocznym”.

Zobaczcie te niezwykłe fotografie w naszej galerii!  

1/6
Copyright @Instagram
1/6

Zdjęcie inspirowane obrazem „Zbawiciel świata” Leonarda da Vinci.

2/6
Copyright @Instagram
2/6

Zdjęcie inspirowane obrazem „Chłopiec ugryziony przez jaszczurkę” autorstwa Caravaggio.

3/6
Copyright @Instagram
3/6

Pierwowzór i współczesna wersja „Triumfu Bachusa” Diego Velázqueza.

4/6
Copyright @Instagram
4/6

Zdjęcie inspirowane obrazem „Self-Portrait with Spectacles” Jeana Chardina.

5/6
Copyright @Instagram
5/6

Zdjęcie inspirowane obrazem „Wolność wiodąca lud na barykady” autorstwa Eugène'a Delacroix.

6/6
Copyright @Instagram
6/6

Zdjęcie inspirowane obrazem Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”.

TAGI #okulary #sztuka

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.