Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Ten projekt jest niesamowity! Zobaczcie ubranie, które... urośnie wraz z Twoim dzieckiem!

Sabina Zięba 13 października 2017 17:00
Fot. Materiały prasowe

Zakup odzieży dla dzieci często jest najbardziej kłopotliwym zajęciem młodych rodziców. Pociechy szybko rosną, ubranka robią się za małe, a finanse ubożeją... Na pomoc wszystkim tym, którzy borykają się z podobnymi problemami wyszedł właśnie młody projektant, Ryan Mario Yasin. Stworzył on ubranie, które... rośnie wraz z dzieckiem!

Polecamy też: Christian Louboutin zaprojektował pierwszą kolekcję dla dzieci! Ile trzeba będzie zapłacić za buciki z czerwoną podeszwą?

Nietypowy strój

Absolwent Royal Collage of Art, jedynej na świecie podyplomowej wyższej uczelni kształcącej w zakresie sztuk pięknych, projektowania i komunikacji, wymyślił projekt pasujący na dziecko przez dłuższy okres czasu niż tylko kilka miesięcy. Jak to zrobił? Ryan Mario Yasin wykorzystał badania z zakresu inżynierii lotniczej i wykorzystał materiał, który staje się szerszy, gdy jest rozciągany i węższy, gdy się go ściska.


Polecamy też: Dzieci Cindy Crawford po raz pierwszy wspólnie na wybiegu! Czy ze sobą rywalizują?

Dzięki temu dziecko może je nosić od czasu, gdy ukończy pół roku, do momentu aż osiągnie 36 miesięcy – wtedy nawet po rozciągnięciu ubranie będzie za małe. W jego kolekcji znalazły się również warianty wodoodporne. Projekt szybko zyskał dużą popularność i entuzjazm rodziców, a samego Ryana Mario Yasina wyróżniono nagrodą w brytyjskiej edycji konkursu James Dyson Award. Podoba Wam się takie rozwiązanie?

TAGI #trendy

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.