Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Ten projekt jest niesamowity! Zobaczcie ubranie, które... urośnie wraz z Twoim dzieckiem!

Sabina Zięba 13 października 2017 17:00
Fot. Materiały prasowe

Zakup odzieży dla dzieci często jest najbardziej kłopotliwym zajęciem młodych rodziców. Pociechy szybko rosną, ubranka robią się za małe, a finanse ubożeją... Na pomoc wszystkim tym, którzy borykają się z podobnymi problemami wyszedł właśnie młody projektant, Ryan Mario Yasin. Stworzył on ubranie, które... rośnie wraz z dzieckiem!

Polecamy też: Christian Louboutin zaprojektował pierwszą kolekcję dla dzieci! Ile trzeba będzie zapłacić za buciki z czerwoną podeszwą?

Nietypowy strój

Absolwent Royal Collage of Art, jedynej na świecie podyplomowej wyższej uczelni kształcącej w zakresie sztuk pięknych, projektowania i komunikacji, wymyślił projekt pasujący na dziecko przez dłuższy okres czasu niż tylko kilka miesięcy. Jak to zrobił? Ryan Mario Yasin wykorzystał badania z zakresu inżynierii lotniczej i wykorzystał materiał, który staje się szerszy, gdy jest rozciągany i węższy, gdy się go ściska.


Polecamy też: Dzieci Cindy Crawford po raz pierwszy wspólnie na wybiegu! Czy ze sobą rywalizują?

Dzięki temu dziecko może je nosić od czasu, gdy ukończy pół roku, do momentu aż osiągnie 36 miesięcy – wtedy nawet po rozciągnięciu ubranie będzie za małe. W jego kolekcji znalazły się również warianty wodoodporne. Projekt szybko zyskał dużą popularność i entuzjazm rodziców, a samego Ryana Mario Yasina wyróżniono nagrodą w brytyjskiej edycji konkursu James Dyson Award. Podoba Wam się takie rozwiązanie?

TAGI #trendy

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.