Armani odwoluje pokaz z powodu koronawirusa girogio 2022
Fot. Jacopo Raule/Getty Images
ze świata mody

Giorgio Armani odwołał pokaz kolekcji haute couture!

Powód jego decyzji jest poważny…

Redakcja VIVA! 5 stycznia 2022 17:30
Armani odwoluje pokaz z powodu koronawirusa girogio 2022
Fot. Jacopo Raule/Getty Images

Projektant Giorgio Armani ogłosił 4 stycznia, że odwołuje swoje pokazy mody, które miały się odbyć na żywo w tym miesiącu. To aż trzy wydarzenia - pokaz kolekcji Armani Privé na Haute Couture w Paryżu, pokaz kolekcji męskiej na jesień 2022 i pokaz jesiennej kolekcji na 2022 męskiej linii Emporio Armani w Mediolanie. Powód? Pandemia koronawirusa i zagrożenie nowym wariantem omikronem. Co ciekawe w lutym 2020 roku Armani był pierwszym projektantem mody, który odwołał obecność publiczności na swoim pokazie - w tamtym czasie była to rewolucyjna decyzja, bo w lutym 2020 koronawirus nie wydawał się jeszcze w Europie tak dużym niebezpieczeństwem.

ZOBACZ TAKŻE: Pokaz Armaniego w Mediolanie odbył się… przy pustej widowni!

Giorgio Armani odwołał pokazy swoich kolekcji w styczniu 2022 roku!

Dom mody Armaniego wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie: „Decyzja ta została podjęta z wielkim żalem i po dokładnym przemyśleniu w świetle pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej. Jak wielokrotnie wyrażał się projektant, pokazy są kluczowymi i niezastąpionymi okazjami, ale zdrowie i bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i publiczności musi po raz kolejny stać się priorytetem”.

CZYTAJ TEŻ: Nicole Kidman w zachwycającej kreacji Armani Privé

W 2020 roku decyzja Armaniego okazała się prorocza dla całej branży mody, bo szybko okazało się, że w kolejnych tygodniach i miesiącach pokazy mody na żywo nie mogły się już odbywać. Czy teraz również Armani będzie prekursorem, za którego przykładem pójdą inni designerzy? 

Armani odwoluje pokaz z powodu koronawirusa
Fot. Imax Tree/Free

Armani odwoluje pokaz z powodu koronawirusa suknia
Fot. Imax Tree/Free

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.