inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-28
Fot. Getty Images
o tym się mówi

Jill Biden zachwyciła stylizacją na inauguracji męża!

Pierwsza dama wyglądała zjawiskowo. Ten look przejdzie do historii!

Barbara Łubko 20 stycznia 2021 17:30
inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-28
Fot. Getty Images

Jill Biden ma szansę zostać jedną z bardziej aktywnych pierwszych dam USA. Żona 46. prezydenta USA Joe Bidena urodziła się w 1951 roku w Hammonton w stanie New Jersey. Całe życie jest związana ze środowiskiem naukowym. Uczyła języka angielskiego, wykłada na uczelniach. Angażuje się w akcje społeczne, szczególnie w działania na rzecz kobiet, dzieci i rodzin żołnierzy. Jest prezesem organizacji non-profit – Biden Breast Health Initiative, która zapewnia bezpłatne programy dotyczące zdrowia piersi. Współtworzyła program Book Buddies, który gwarantuje dzieciom pochodzącym z rodzin o niskich dochodach książki. Wraz z byłą pierwszą damą Michelle Obamą założyła inicjatywę Joining Forces której celem było pokazanie potrzeb amerykańskich rodzin wojskowych. Dziś Jill Biden oficjalnie została pierwszą damą! Jak wyglądała podczas inauguracji?

Stylizacja Jill Biden na inauguracji prezydenta USA Joe Bidena

Jaki styl będzie miała Jill Biden? Póki co wiemy, że chętnie wybiera amerykańskich projektantów (płaszcz z wczorajszego memoriału poświęconego ofiarom COVID-19 pochodzi z kolekcji jesień/zima 2021 Jonathana Cohena), ale ma też odwagę sięgać po dzieła zagranicznych designerów (podczas prezydenckiej debaty w październiku 2020 Jill wystąpiła w kwiecistej sukience z metką Dolce & Gabbana).

Jill Biden w stylizacji od Markarian

Na inaugurację swojego męża Jill wybrała turkusowy komplet: płaszcz szyty na zamówienie, sukienkę i maseczkę ochronną z jedwabiu nowojorskiej marki Markarian. Do tego eleganckiego zestawu Jill dobrała szpilki w kolorze nude.

Markarian to luksusowa marka odzieży założona w 2017 roku przez Alexandrę O'Neill. Nazwana na cześć grupy galaktyk, Markarian łączy w sobie miłość Alexandry do romantyzmu z ponadczasowym designem i nowoczesną elegancją. Alexandra zakochała się w robieniu ubrań, kiedy jej babcia, Gigi, nauczyła ją szyć w wieku zaledwie 10 lat. Stworzona w Nowym Jorku, Markarian jest marką, której twórczyni jest głęboko przekonana o wspieraniu tradycji rzemiosła New York Garment Center.

inauguracja-prezydenta-joe-biden-usa-jill-biden-stylizacja-plaszcz-21
Fot. East News

Inaigiracja
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!