Olga Tokarczuk, wręczenie Nagrody Nobla 2019
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla w pięknej sukience od Gosi Baczyńskiej!

Czy ta kreacja przejdzie do historii?

Paulina Filipowicz 10 grudnia 2019 17:14
Olga Tokarczuk, wręczenie Nagrody Nobla 2019
Fot. East News

Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla za rok 2019. Na uroczystości pisarka pojawiła się w sukni od polskiej projektantki! Kreację, w której Noblistka odebrała medal uszyła Gosia Baczyńska. Przypomnijmy, że sukienkę na następujący po ceremonii wieczorny bankiet zaprojektował Tomasz Ossoliński. Ubiór podczas uroczystości wręczenia nagrody Nobla jest ściśle regulowany etykietą. Podczas ceremonii mężczyźni występują we frakach, a kobiety w długich sukniach wieczorowych. Kreacja od Gosi Baczyńskiej nie tylko spełnia te wymagania, ale też sprawiła, że Olga Tokarczuk będzie jedną z najlepiej ubranych Noblistek w historii.

Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla

Olga Tokarczuk odebrała nagrodę z rąk Króla Karola XVI Gustawa. Pisarka otrzymała złoty medal z wygrawerowanym wizerunkiem Alfreda Nobla i łacińską inskrypcją: „Inventas vitam iuvat excoluisse per artes”, co oznacza: „Uczyńmy życie lepszym przez naukę i sztukę”. Kreacja, w której Tokarczuk odbierała nagrodę została zaprojektowana przez Gosię Baczyńską. Polska projektantka na swoim Instagramie opublikowała wspólne zdjęcie z Olgą Tokarczuk, które podpisała słowami wdzięczności. "Jutro z rąk Króla Karola XVI Gustawa otrzymasz jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, Nobel Prize! Najszczersze gratulacje, Największa duma! Dziękuję, że obdarzyłaś mnie zaufaniem i że mogę być z Tobą w tym ważnym dla naszej kultury momencie. Dziękuję za mądre słowa zawarte we wczorajszej mowie Noblowskiej, które sądzę, każdemu z nas pozwoliły choć troszkę uporządkować myślenie o czasie, w którym żyjemy, uporządkować i nazwać to nienazwane, a co każdemu z nas doskwiera" - napisała Gosia Baczyńska. Na Instagramie Noblistki możemy podziwiać zdjęcie tej wyjątkowej kreacji. Pod postem co chwilę pojawiają się komentarze z gratulacjami i zachwytami nad sukienką.

Piękna suknia ! Oglądam, ślicznie Pani wygląda! - piszą internauci pod zdjęciem Olgi Tokarczuk.

Trzeba przyznać, że Noblistka w eleganckiej sukni od Gosi Baczyńskiej prezentuje się zjawiskowo!

Olga Tokarczuk, Nobel, Nagroda Nobla, Sztokholm
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Olga Tokarczuk, Nobel
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Olga Tokarczuk, Nobel
Fot. JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Olga Tokarczuk, w kreacji Baczyńskiej
Fot. Instagram/Olga Tokarczuk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chwilę przed uroczystością. 🤞#OlgaTokarczuk #NobelPrize #Repost @kasiakolendazaleska

Post udostępniony przez Olga Tokarczuk (@olgatokarczuk_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Droga Olgo, Jutro wielki dzień! Jutro z rąk Króla Karola XVI Gustawa otrzymasz jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, Nobel Prize! @nobelprize_org Najszczersze gratulacje, Największa duma! Dziękuję, że obdarzyłaś mnie zaufaniem i że mogę być z Tobą w tym ważnym dla naszej kultury momencie. Dziękuję za mądre słowa zawarte we wczorajszej mowie Noblowskie, które sądzę, każdemu z nas pozwoliły choć troszkę uporządkować myślenie o czasie, w którym żyjemy, uporządkować i nazwać to nienazwane, a co każdemu z nas doskwiera. #gosiabaczynska #olgatokarczuk #nobelprize #nobelpeaceprize #nobel #nobeldress #highfashion #ootd

Post udostępniony przez GOSIA BACZYŃSKA (@gosiabaczynska_official)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.