Buty Dolce & Gabbana
Fot. Instagram @stefanogabbana
ZE ŚWIATA MODY

Najnowsze buty z kolekcji Dolce & Gabbana wywołały skandal! Dlaczego?

Marcin Brzeziński 28 kwietnia 2017 07:00
Buty Dolce & Gabbana
Fot. Instagram @stefanogabbana

Dolce & Gabbana nie pierwszy raz wywołują kontrowersje. Przypomnijmy tylko, że jedne ze swoich butów nazwali „sandałami niewolników”, a dzieci narodzone dzięki metodzie in vitro byli łaskawi określić jako „syntetyczne”. Ostatnio popularności nie przysporzyła im także deklaracja, że z przyjemnością będą ubierali Melanię Trump. Przyszedł czas na kolejną aferę. Tym razem poszło… o białe, sportowe buty z kolekcji na jesień 2017.

 

Polecamy też: Luksus i… jeszcze raz luksus. Prezentacja kolekcji couture Dolce & Gabbana trwała… aż trzy dni!
 

 

Chuda i wspaniała?

Buty te ozdobione są licznymi napisami. Wśród nich wyróżnia się wielkością hasło „I’m Thin & Gorgeous” czyli „Jestem chuda i wspaniała!”. Gdy tylko Stefano Gabbana zamieścił zdjęcie tych butów na Instagramie zaczęły się pojawiać pod nim, łagodnie mówiąc, niezbyt pochlebne komentarze w rodzaju: „Czy nie uważacie, że to nieodpowiedzialne piętnować ludzi, którzy nie są chudzi?”. To, co potem nastąpiło było naszym zdaniem znacznie gorsze od samego napisu. Stefano Gabbana zaczął mianowicie odpowiadać swoim krytykom. A oto, co napisał włoski projektant: „Myślisz, że lepiej być grubasem pełnym hamburgerów? Głupia”, a następnie: „Kochana, czy wolisz być gruba i pełna cholesterolu? Myślę, że masz problem”. Według nas problem ma nie internautka a sam Stefano Gabbana. Uważamy też, że na następnych jego butach zdecydowanie powinno pojawić się hasło: „Milczenie jest złotem”…

 

Dolce & Gabbana Katy Perry na Met Gala 2013 roku
Fot. East News

Duet Domenico Dolce & Stefano Gabbana z piosenkarką Katy Perry.

Polecamy też: To oni rządzą Internetem! I wszyscy… wystąpili na ostatnim pokazie Dolce & Gabbana!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.