Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Nowa wystawa domu mody Gucci we Florencji!

Włoska marka otwiera swoje archiwa!

Marcin Brzeziński 18 czerwca 2019 17:29
Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

W Gucci Garden we Florencji otwiera się nowa ekspozycja, pokazująca jak dyrektor artystyczny marki Alessandro Michele korzysta z przepastnych archiwów marki. Wystawę otwiera wielka praca japońskiego artysty Yuko Higuchi, w której zawarte są kluczowe dla włoskiego domu mody motywy i symbole. Kolejne sale poświęcone są m.in. torbom (Bagology), czy fascynacji Alessandro Michele naturą (Ouroboros). Szczególne wrażenie robi zaś pomieszczenie Cosmic Colors, w którym znalazły się między innymi kreacje inspirowane scenicznymi kostiumami Eltona Johna. „To niezwykłe, że tak duży dom mody jest gotowy dzielić się swoimi archiwami z publicznością. Przecież te archiwa to najcenniejszy skarb. Bez nich nie można patrzeć w przyszłość”, mówi kuratorka wystawy Maria Luisa Frisa.

Ogrody Gucci

Przypomnijmy, że Gucci Garden usytuowany jest w najbardziej prestiżowej z florenckich lokalizacji. A mianowicie w wzniesionym w 1337 roku Palazzo della Mercanzia leżącym pomiędzy sławnymi Piazza della Signoria (tam znajduję się oblegana przez turystów Galeria Uffizi) i Piazza di San Firenze. Dyrektorowi kreatywnemu marki Alessandro Michele znudziło się istniejące w tym miejscu od 2011 roku Gucci Museo. Postanowił więc zamieć je w coś… czego wcześniej jeszcze nie było, czyli Gucci Garden. I chyba mu się to udało.

Alessandro Michele-dyrektor kreatywny domu mody Gucci.

Alessandro Michele
Fot. East News/Alessandro Michele

Gucci Garden znajduje się w Palazzo della Mercanzia we Florencji.

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.