Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Nowa wystawa domu mody Gucci we Florencji!

Włoska marka otwiera swoje archiwa!

Marcin Brzeziński 18 czerwca 2019 17:29
Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

W Gucci Garden we Florencji otwiera się nowa ekspozycja, pokazująca jak dyrektor artystyczny marki Alessandro Michele korzysta z przepastnych archiwów marki. Wystawę otwiera wielka praca japońskiego artysty Yuko Higuchi, w której zawarte są kluczowe dla włoskiego domu mody motywy i symbole. Kolejne sale poświęcone są m.in. torbom (Bagology), czy fascynacji Alessandro Michele naturą (Ouroboros). Szczególne wrażenie robi zaś pomieszczenie Cosmic Colors, w którym znalazły się między innymi kreacje inspirowane scenicznymi kostiumami Eltona Johna. „To niezwykłe, że tak duży dom mody jest gotowy dzielić się swoimi archiwami z publicznością. Przecież te archiwa to najcenniejszy skarb. Bez nich nie można patrzeć w przyszłość”, mówi kuratorka wystawy Maria Luisa Frisa.

Ogrody Gucci

Przypomnijmy, że Gucci Garden usytuowany jest w najbardziej prestiżowej z florenckich lokalizacji. A mianowicie w wzniesionym w 1337 roku Palazzo della Mercanzia leżącym pomiędzy sławnymi Piazza della Signoria (tam znajduję się oblegana przez turystów Galeria Uffizi) i Piazza di San Firenze. Dyrektorowi kreatywnemu marki Alessandro Michele znudziło się istniejące w tym miejscu od 2011 roku Gucci Museo. Postanowił więc zamieć je w coś… czego wcześniej jeszcze nie było, czyli Gucci Garden. I chyba mu się to udało.

Alessandro Michele-dyrektor kreatywny domu mody Gucci.

Alessandro Michele
Fot. East News/Alessandro Michele

Gucci Garden znajduje się w Palazzo della Mercanzia we Florencji.

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.