Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe
ZE ŚWIATA MODY

Nowa wystawa domu mody Gucci we Florencji!

Włoska marka otwiera swoje archiwa!

Marcin Brzeziński 18 czerwca 2019 17:29
Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

W Gucci Garden we Florencji otwiera się nowa ekspozycja, pokazująca jak dyrektor artystyczny marki Alessandro Michele korzysta z przepastnych archiwów marki. Wystawę otwiera wielka praca japońskiego artysty Yuko Higuchi, w której zawarte są kluczowe dla włoskiego domu mody motywy i symbole. Kolejne sale poświęcone są m.in. torbom (Bagology), czy fascynacji Alessandro Michele naturą (Ouroboros). Szczególne wrażenie robi zaś pomieszczenie Cosmic Colors, w którym znalazły się między innymi kreacje inspirowane scenicznymi kostiumami Eltona Johna. „To niezwykłe, że tak duży dom mody jest gotowy dzielić się swoimi archiwami z publicznością. Przecież te archiwa to najcenniejszy skarb. Bez nich nie można patrzeć w przyszłość”, mówi kuratorka wystawy Maria Luisa Frisa.

Ogrody Gucci

Przypomnijmy, że Gucci Garden usytuowany jest w najbardziej prestiżowej z florenckich lokalizacji. A mianowicie w wzniesionym w 1337 roku Palazzo della Mercanzia leżącym pomiędzy sławnymi Piazza della Signoria (tam znajduję się oblegana przez turystów Galeria Uffizi) i Piazza di San Firenze. Dyrektorowi kreatywnemu marki Alessandro Michele znudziło się istniejące w tym miejscu od 2011 roku Gucci Museo. Postanowił więc zamieć je w coś… czego wcześniej jeszcze nie było, czyli Gucci Garden. I chyba mu się to udało.

Alessandro Michele-dyrektor kreatywny domu mody Gucci.

Alessandro Michele
Fot. East News/Alessandro Michele

Gucci Garden znajduje się w Palazzo della Mercanzia we Florencji.

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Nowa wystawa w siedzibie domu mody Gucci we Florencji
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.