Victoria’s Secret pokaz 2018 w Nowym Jorku
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Już nigdy nie zobaczymy kultowego pokazu Victoria's Secret?!

Jedna z modelek podzieliła się zaskakującą informacją

Sabina Zięba 2 sierpnia 2019 09:00
Victoria’s Secret pokaz 2018 w Nowym Jorku
Fot. Getty Images

Victoria's Secret od lat pozostaje jedną z najpopularniejszych marek bieliźnianych na świecie. Zawdzięcza to nie tylko seksownym projektom, ale głównie Aniołkom, które prezentują poszczególne modele podczas pokazów mody. Od 1999 roku są one transmitowane w telewizji jako jedno z głównych wydarzeń w kalendarium imprez świata mody. Do każdego show zapraszane są również gwiazdy muzyczne światowego formatu, które uświetniają pokaz. Teraz okazuje się, że w tym roku... może się on wcale nie odbyć! 

Pokaz Victoria's Secret 2019

Zaskakującą informacją podzieliła się Shanina Shaik w wywiadzie dla australijskiego wydania Daily Telegraph. Podczas rozmowy 28-letnia modelka (która do tej pory pięciokrotnie pojawiła się podczas widowiska brandu) wyznała, że nie przygotowuje się do wyjścia na wybieg, a zawsze o tej porze roku była już w trakcie treningów. Powiedziała: „Niestety pokaz Victoria's Secret nie odbędzie się w tym roku. To coś, do czego zupełnie nie jestem przyzwyczajona, bo zwykle w tym czasie trenuję jako Aniołek do naszego show. Wiem jednak, że to nie koniec. Teraz trwają prace nad tworzeniem nowej koncepcji. W końcu to najlepszy pokaz mody na świecie”.

Póki co, firma nie skomentowała tych doniesień. Niewiele osób jest jednak zaskoczonych takim rozwiązaniem. Od kilku lat brand notuje straty w oglądalności show, a także dostrzega coraz mniejsze zainteresowanie wydarzeniem, dlatego też w maju tego roku ogłoszono rezygnację z transmisji w TV. Ponadto pojawiają się liczne kontrowersje wokół marki - wielokrotnie alarmowano, że modelki głodzą się oraz zbyt mocno trenują na kilka dni przed pokazem. Wiele osób nie przepada również za tym, że podczas widowiska promowany jest określony typ sylwetki, który ma niewiele wspólnego z kształtami przeciętnej współczesnej kobiety.

Rebranding Victoria's Secret

Nie po raz pierwszy kultowa marka będzie zmieniać swoją strategię. Po założeniu firmy w 1977 roku przez Roya Raymonda, jedynie przez pięć lat odnosiła sukces, a następnie stanęła na skraju bankructwa. Wówczas właściciel sprzedał brand za zaledwie milion dolarów spółce „The Limited”. To właśnie oni postanowili zmienić politykę firmy tak, by zakochały się w niej przede wszystkim kobiety. Wcześniejszy posiadacz stawiał bowiem na to, by sklepy Victoria's Secret były przyjaznym miejscem dla mężczyzn kupujących bieliznę dla partnerek.

Myślicie, że nadchodząca zmiana będzie równie rewolucyjna?   

Shanina Shaik podczas pokazu Victoria's Secret w 2014 roku

Shanina Shaik na pokazie Victoria's Secret 2014
Fot. ONS

Ujęcie z show Victoria's Secret w 2012 roku

Pokaz Victoria's Secret 2012

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Napisałam tę książkę po to, żeby oczyścić siebie dla dzieci. Żeby nie mieć już bagażu”, mówi w poruszającym wywiadzie wybitna pływaczka, OTYLIA JĘDRZEJCZAK. Były mąż Anji Rubik, SASHA KNEZEVIC, rozpoczął nowe życie – jako tata i jako… artysta. DEMI MOORE odkrywa mroczne strony swojego życia. Ile zostało z buntowniczki w MAŁGORZACIE OSTROWSKIEJ?