Natalie Portman Oscary 2020
Fot. Getty Images
OSCARY 2020

Poruszający manifest Natalie Portman na Oscarach 2020!

Zobacz niesamowitą kreację z przesłaniem

Jan Kędziora 10 lutego 2020 20:00
Natalie Portman Oscary 2020
Fot. Getty Images

Laureatka Oscara postanowiła wesprzeć kobiety z branży filmowej. Natalie Portman nie tylko wyglądała zjawiskowo, ale również zabrała głos w istotnej sprawie. Pojawiła się na ceremonii rozdania Nagród Akademii Filmowej w wyjątkowej kreacji. Miała na sobie pelerynę Diora, na której umieszczono nazwiska reżyserek, nie wziętych pod uwagę w nominacjach do Oscarów.  

Manifest na Oscarach 2020

Na wyhaftowanej liście Portman znalazły się: Lorene Scafaria (Ślicznotki), Lulu Wang (Kłamstewko), Greta Gerwig (Małe Kobietki), Marielle Heller (Cóż za piękny dzień), Melina Matsoukas (Queen & Slim) Alma Har'el (Słodziak), Céline Sciamma (Portret kobiety w ogniu) i Mati Diop (Atlantyk).  

Natalie Portman Oscary 2020
Fot. East News

“Chciałam w subtelny sposób przypomnieć o kobietach, które nie zostały uznane za ich niesamowitą pracę w tym roku” - powiedziała Portman.

To nie pierwszy raz, kiedy Natalie Portman wyraża swój niepokój w związku z pozycją kobiet w środowisku reżyserów Hollywood. Aktorka prezentowała nominacje w kategorii Najlepszy reżyser podczas rozdania Złotych Globów w 2018 roku. - Oto wszyscy nominowani mężczyźni - podkreśliła zapowiadając filmowców. Podobnie jest w przypadku Oscarów. Żadna z wymienionych przez Portman kobiet nie uzyskała w tym roku nominacji. Greta Gerwig również została pominięta, pomimo dużego uznania dla jej filmu. Małe Kobietki dostały aż 6 nominacji, m.in. w kluczowej kategorii Najlepszy film. W niemal stuletniej historii Nagród Akademii Filmowej tylko jednej kobiecie udało się zdobyć statuetkę za osiągnięcia w sztuce reżyserii. Była to Kathryn Bigelow w 2008 roku.  

Zainspiruj się jej stylem!

Natalie Portman Oscary 2020
Fot. Elizabeth Goodenough/Everett Collection

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.