Modelka Adwoa Aboah uhonorowana własną lalką Barbie
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Modelka Adwoa Aboah została uhonorowana w wyjątkowy sposób!

Nic dziwnego! To naprawdę wspaniała kobieta!

Marcin Brzeziński 13 marca 2019 17:29
Modelka Adwoa Aboah uhonorowana własną lalką Barbie
Fot. Getty Images

Brytyjska modelka i aktywistka Adwoa Aboah została uhonorowana własną lalką Barbie. Wyjątkową figurkę podczas uroczystości w Londynie wręczył modelce redaktor naczelny brytyjskiego Vogue’a Edward Enninful. W ten sposób doceniono osiągnięcia Adwoa Aboah zarówno na polu mody, jak i działalności społecznej. Przypomnijmy, że Adwoa Aboah jest nie tylko Modelką Roku 2017, ale też założycielką organizacji wspierającej młode kobiety pod nazwą Gurls Talk. Do stworzenia jej zainspirowała ją własna wygrana walka z depresją i uzależnieniem od narkotyków.

Barbie na nowe czasy

Odbierając przypominającą siebie lalkę Barbie Adwoa Aboah powiedziała: „Przez całe dzieciństwo chciałam wyglądać, jak ktoś inny, bo w telewizji czy w gazetach nie widziałam osób podobnych do siebie. Tę lalkę dedykuję więc wszystkim dziewczynkom, które nie odnajdują siebie w kolorowych magazynach, filmach czy reklamach. Głowa do góry! Świat się zmienia i w końcu zaczyna nas dostrzegać!”.
Na koniec powiedzmy jeszcze, że to nie pierwsza próba zmiany wizerunku słynnej lalki. Wyróżnienie Barbie Shero („shero” to żeńska odmiana angielskiego słowa „hero” czyli bohater) otrzymały już wcześniej m.in.: Avy Duvernay, reżyserka i scenarzystka nominowana do Oscarów i Złotych Globów za film Selma o Martinie Lutherze Kingu; Gabby Douglas, mistrzyni olimpijskiej w gimnastyce; Misty Copeland, pierwsza afroamerykańska tancerka baletowa która została solistką w American Ballet Theatre i Ashley Graham, modelka plus size, która promuje zdrowy styl życia oraz akceptację własnego ciała. Adwoa Aboah ma więc rację. Świat się zmienia, a wraz z nim Barbie!

Modelka Adwoa Aboah uhonorowana własną lalką Barbie
Fot. Getty Images

Adwoa Aboah na pokazie Marca Jacobsa na wiosnę/lato 2019.

Najmodniejszy kolor 2019 roku Pantone Color Institute Living Coral
Fot. Mondadori Catwalk/East News

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.