Księżna Meghan, księżna Sussex
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Meghan Markle debiutuje jako księżna Sussex. Czy tym razem znów złamała protokół?

Pierwsza stylizacja po ślubie i...wpadka?

Gabriela Czernecka 23 maja 2018 11:28
Księżna Meghan, księżna Sussex
Fot. East News

Meghan Markle wielokrotnie zaliczała wpadki modowe. Raz pojawiła się w garniturze, raz w sukience w zbyt dużym dekoltem, w rozwianych włosach czy w zbyt wysokich szpilkach. Wczoraj zadebiutowała jako księżna Sussex. Czy tym razem znów naruszyła królewski protokół i złamała jakąś zasadę? Nic bardziej mylnego!

Księżna Sussex: Meghan złamała królewski protokół?

Pozując u boku ukochanego wielokrotnie zaliczała wpadki, które zawsze wypominały jej media. Meghan musiała przyswoić sobie zasady królewskiej etykiety. Próbowała unikać wpadek, ale dość często zdarzały się jej małe faux pas. Zakładała za duże szpilki, zbyt duży dekolt lub zbyt żywo i emocjonalnie reagowała na czyjeś słowa. Łatwo dało się zauważyć, że Meghan Markle czeka długa droga do tego, by stać się godną tytułu księżnej.

Teraz, gdy w końcu dostąpiła tego zaszczytu z pewnością udowodniła wszystkim tym, którzy w nią wątpili, że bardzo poważnie traktuje swoje nowe obowiązki. Wczorajszego popołudnia księżna Meghan i książę Harry zadebiutowali jako księżna i książę Sussex. Było to pierwsze wyjście pary po ślubie i wielki debiut Meghan w roli członka rodziny królewskiej.  Para miała okazję świętować urodziny księcia Karola (więcej o tym tutaj>>). Od wczoraj Meghan oficjalnie traktowana jest jako Jej Królewska Wysokość, a goście mieli zwracać się do niej Ma'am.  Jak poradziła sobie nowa księżna?

Stylizacja Meghan księżnej Sussex

Stylizacja Meghan księżnej Sussex wywołała niemałe poruszenie.  Księżna Sussex miała na sobie kremowo-beżową kreację od brytyjskiej marki Goat, w sukienkach której prezentowała się często sama księżna Kate. Do tego dobrała torebkę od Wilbur & Gussie oraz stylowy kapelusz od Philipa Treacy. Czy swoją stylizacją księżna Meghan złamała protokół? Nie tym razem! Widać, że do swojego pierwszego wyjścia jako księżna długo się przygotowywała. Każdy element stylizacji został bardzo dokładnie przemyślany.

Jedne z zasad protokołu dotyczących stroju księżnej to jasna kreacja, sięgająca kolan, kapelusz bądź toczek na głowie, rajstopy oraz paznokcie pomalowane jedynie w kolorze nude. Którą z tych zasad złamała Meghan?

Po pierwsze, dotychczas rozwiane i zawsze naturalnie ułożone włosy Meghan wczoraj były idealnie upięte, księżna miała na głowie kapelusz (nakrycie głowy w okresie wiosennym na takich imprezach muszą nosić wszystkie przedstawicielki royal family), a jej kreacja była w jasnym kolorze i sięgała za kolana. Meghan miała także na sobie...rajstopy! To jedna ze sztywnych zasad, która obowiązuje kobiety podczas oficjalnych wyjść. Księżnej Kate kilka razy udało się zrezygnować z tej zasady, ale Meghan jak dotychczas ani razu się do niej nie zastosowała.

Wygląda na to, że teraz Meghan jako księżna Sussex w pełni dopracowała swoją kreację i zadbała o nią w najdrobniejszych szczegółach. Nawet paznokcie miała pomalowane na neutralny kolor, czyli taki, w jakim powinny prezentować się księżne. Widać, że Meghan przeszła spektakularną metamorfozę. To jej pierwsze wyjście jako księżna i pierwsze... bez żadnej wpadki! Oby tak dalej!  

Księżna Meghan, Książę Harry, oficjalne wyjście
Fot. East News

Księżna Meghan, Książę Harry, oficjalne wyjście
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.