Zara zmienia logo
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Odzieżowy gigant Zara zmienił swoje logo!

Jak Wam się podoba? Zdania są podzielone!

Marcin Brzeziński 30 stycznia 2019 17:29
Zara zmienia logo
Fot. Getty Images

To było prawdziwe zaskoczenie. Jedna z najpopularniejszych na świecie sieciówek, czyli Zara zmieniła swoje logo. Nowy projekt jest dziełem agencji reklamowej Baron&Baron i zdaniem znawców przypomina liternictwem stare logo magazynu Harper’s Bazar. Specjaliści zwracają też uwagę, że nowy znak marki Zara idzie w przeciwnym kierunku niż większość zmian, które miały ostatnio miejsce na rynku, a które zostały nawet ochrzczone angielskim terminem „blanding”.

Logo Zary inne od innych

Domy mody takie, jak Saint Laurent, Balenciaga czy Balmain w ostatnich latach znacznie uprościły swoje loga poprzez użycie czcionki bezszeryfowej (pozbawionej „ogonków”) i uczyniły je bardziej czytelnymi. Co ciekawe, przez ten zabieg również bardzo się do siebie upodobniły. Tymczasem logo Zary stało się bardziej ozdobne i za sprawą nałożenia na siebie czcionek, zdecydowanie mniej czytelne. Jednocześnie zyskało oryginalność na tle ujednoliconych znaków firmowych konkurencji. Ciekawe, co spowodowało tę drugą w 45-letniej historii odzieżowego giganta zmianę logotypu. I czy wpłynie w jakikolwiek sposób na wizerunek marki. My, w każdym razie, musimy się chwilę do nowego logo Zary przyzwyczaić... A Wy?

Luksusowe marki zmieniły swoje logo poprzez użycie czcionki bezszeryfowej.

Zara zmienia logo
Fot. Instagram @marquette_ip

Nowe logo Zary jest dziełem agencji reklamowej Baron&Baron.

Zara zmienia logo
Fot. Twitter @gareth_hague

Zara zmienia logo
Fot. Zara.com/pl

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.