Zara zmienia logo
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA MODY

Odzieżowy gigant Zara zmienił swoje logo!

Jak Wam się podoba? Zdania są podzielone!

Marcin Brzeziński 30 stycznia 2019 17:29
Zara zmienia logo
Fot. Getty Images

To było prawdziwe zaskoczenie. Jedna z najpopularniejszych na świecie sieciówek, czyli Zara zmieniła swoje logo. Nowy projekt jest dziełem agencji reklamowej Baron&Baron i zdaniem znawców przypomina liternictwem stare logo magazynu Harper’s Bazar. Specjaliści zwracają też uwagę, że nowy znak marki Zara idzie w przeciwnym kierunku niż większość zmian, które miały ostatnio miejsce na rynku, a które zostały nawet ochrzczone angielskim terminem „blanding”.

Logo Zary inne od innych

Domy mody takie, jak Saint Laurent, Balenciaga czy Balmain w ostatnich latach znacznie uprościły swoje loga poprzez użycie czcionki bezszeryfowej (pozbawionej „ogonków”) i uczyniły je bardziej czytelnymi. Co ciekawe, przez ten zabieg również bardzo się do siebie upodobniły. Tymczasem logo Zary stało się bardziej ozdobne i za sprawą nałożenia na siebie czcionek, zdecydowanie mniej czytelne. Jednocześnie zyskało oryginalność na tle ujednoliconych znaków firmowych konkurencji. Ciekawe, co spowodowało tę drugą w 45-letniej historii odzieżowego giganta zmianę logotypu. I czy wpłynie w jakikolwiek sposób na wizerunek marki. My, w każdym razie, musimy się chwilę do nowego logo Zary przyzwyczaić... A Wy?

Luksusowe marki zmieniły swoje logo poprzez użycie czcionki bezszeryfowej.

Zara zmienia logo
Fot. Instagram @marquette_ip

Nowe logo Zary jest dziełem agencji reklamowej Baron&Baron.

Zara zmienia logo
Fot. Twitter @gareth_hague

Zara zmienia logo
Fot. Zara.com/pl

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?