Fot. Instagram
ZE ŚWIATA MODY

Znana firma w ostrych słowach odmówiła Supreme współpracy!

Z jakiego powodu?

Sabina Zięba 27 sierpnia 2018 19:30
Fot. Instagram

Taka sytuacja streetwearowej marce Supreme zdarzyła się po raz pierwszy! Firma, która każdą współpracę zamienia w złoto, spotkała się z pierwszą w historii odmową. Kto nie pokusił się na kolaborację z jednym z najbardziej pożądanych obecnie brandów i z jakiego powodu?

Birkenstock odmówiło Supreme współpracy

Powstała w 1994 roku firma Supreme w ostatnim czasie umieszcza swoje logo dosłownie na wszystkim, zamieniając zwykłe użytkowe przedmioty w obiekty pożądania, a przy okazji sprzedając je nieraz kilkaset razy drożej, niż są warte. Ma ona na swoim koncie już współpracę m. in. z Louis Vuitton, FILA, The North Face, Nike, Stussy, Levi's czy Lacoste. Takie kolaboracje zazwyczaj opłacają się obu stronom umowy, ponieważ docierają w ten sposób do nowych odbiorców i tworzą limitowane edycje ubrań, które są rozchwytywane przez trendsetterów.

Okazuje się, że do grona współpracujących z Supreme marek, chciano dołączyć Birkenstock. To popularna firma, która swoją historią sięga 1774 roku i przez dekady specjalizowała się w produkcji butów ortopedycznych. Po raz pierwszy jednak streetwearowy brand usłyszał odmowę... i to w niezbyt ładnych słowach! Mianowicie Oliver Reichert, CEO Birkenstock, który słynie z bezkompromisowego podejścia oraz ciętego języka, powiedział: „Nie ma w tym dla nas żadnych korzyści poza prostytucją, bo to właśnie prostytucja”.

Nie oznacza to jednak, że ta firma nie decyduje się na inne kolaboracje - Birkenstock ma na swoim koncie kolekcję m. in. z Rickiem Owensem, Opening Ceremony czy Concepts.

Myślicie, że marka nie będzie żałowała tej decyzji?  

Klapki Birkenstock

Fot. Instagram

Przykładowe akcesoria marki Supreme

Akcesoria marki Supreme
Fot. materiały prasowe

TAGI #buty #Supreme

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.