Fot. Instagram
ZE ŚWIATA MODY

Znana firma w ostrych słowach odmówiła Supreme współpracy!

Z jakiego powodu?

Sabina Zięba 27 sierpnia 2018 19:30
Fot. Instagram

Taka sytuacja streetwearowej marce Supreme zdarzyła się po raz pierwszy! Firma, która każdą współpracę zamienia w złoto, spotkała się z pierwszą w historii odmową. Kto nie pokusił się na kolaborację z jednym z najbardziej pożądanych obecnie brandów i z jakiego powodu?

Birkenstock odmówiło Supreme współpracy

Powstała w 1994 roku firma Supreme w ostatnim czasie umieszcza swoje logo dosłownie na wszystkim, zamieniając zwykłe użytkowe przedmioty w obiekty pożądania, a przy okazji sprzedając je nieraz kilkaset razy drożej, niż są warte. Ma ona na swoim koncie już współpracę m. in. z Louis Vuitton, FILA, The North Face, Nike, Stussy, Levi's czy Lacoste. Takie kolaboracje zazwyczaj opłacają się obu stronom umowy, ponieważ docierają w ten sposób do nowych odbiorców i tworzą limitowane edycje ubrań, które są rozchwytywane przez trendsetterów.

Okazuje się, że do grona współpracujących z Supreme marek, chciano dołączyć Birkenstock. To popularna firma, która swoją historią sięga 1774 roku i przez dekady specjalizowała się w produkcji butów ortopedycznych. Po raz pierwszy jednak streetwearowy brand usłyszał odmowę... i to w niezbyt ładnych słowach! Mianowicie Oliver Reichert, CEO Birkenstock, który słynie z bezkompromisowego podejścia oraz ciętego języka, powiedział: „Nie ma w tym dla nas żadnych korzyści poza prostytucją, bo to właśnie prostytucja”.

Nie oznacza to jednak, że ta firma nie decyduje się na inne kolaboracje - Birkenstock ma na swoim koncie kolekcję m. in. z Rickiem Owensem, Opening Ceremony czy Concepts.

Myślicie, że marka nie będzie żałowała tej decyzji?  

Klapki Birkenstock

Fot. Instagram

Przykładowe akcesoria marki Supreme

Akcesoria marki Supreme
Fot. materiały prasowe

TAGI #buty #Supreme

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.