Olga Tokarczuk
Fot. Magdalena Pasiewicz/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wiemy, kto ubierze Olgę Tokarczuk na uroczystości noblowskie!

Zdradziła to sama pisarka!

Marcin Brzeziński 10 grudnia 2019 10:03
Olga Tokarczuk
Fot. Magdalena Pasiewicz/East News

Już dziś Olga Tokarczuk odbierze w Sztokholmie Literacką Nagrodę Nobla za rok 2019. Na uroczystości pisarka włoży suknie od polskich projektantów! Nasza Noblistka zdradziła, że suknię, w której odbierze medal noblowski szyje Gosia Baczyńska, a kreację na następujący potem bankiet - Tomasz Ossoliński.

Szanowni Państwo, ponieważ pojawiło się wiele pytań na temat mojego ubioru na Tydzień Noblowski, postanowiłam poinformować Państwa, że na ceremonię wręczenia medalu suknię szyje mi Gosia Baczyńska, a na bankiet królewski suknię otrzymam od Tomasza Ossolińskiego, który również ubierze mojego męża i syna :) Bardzo się cieszę, bo rezultaty ich pracy zapowiadają się znakomicie :) Dziękuję!

napisała na Facebooku Olga Tokarczuk.

Zgodnie z noblowską etykietą

Przypomnijmy, że uroczystość wręczenia nagrody Nobla i późniejszy bankiet z udziałem szwedzkiej rodziny królewskiej jest ściśle regulowany etykietą. Podczas ceremonii mężczyźni występują we frakach, a kobiety w długich sukniach wieczorowych. Jesteśmy pewni, że kreacje od Gosi Baczyńskiej i Tomasza Ossolińskiego nie tylko spełnią te wymagania, ale też sprawią, że Olga Tokarczuk będzie jedną z najlepiej ubranych Noblistek w historii. Trzymamy kciuki! I jeszcze raz gorąco gratulujemy!

Gosia Baczyńska, VIVA! 21/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

TOMASZ OSSOLIŃSKI ANJA RUBIK
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.