księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIE MÓWI

Księżna Meghan zaprojektowała własną kolekcję ubrań!

Jej sprzedaż ma wspierać charytatywny cel!

Marcin Brzeziński 1 sierpnia 2019 10:29
księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Księżna Meghan zaprojektowała własną kolekcję ubrań! A o tym fakcie poinformowała w najnowszym wydaniu brytyjskiego Vogue’a. W przedsięwzięciu żonę księcia Harry’ego wspierają: długoletnia przyjaciółka projektantka Misha Nonoo i marki Marks&Spencer, John Lewis oraz Jigsaw. Ta pierwsza brała wraz z Meghan Markle bezpośredni udział w tworzeniu kapsułowej kolekcji ubrań do pracy, ci drudzy - będą ją sprzedawać. I to na niezwykłych zasadach. Za każdą sprzedaną część garderoby będą przekazywać taką samą charytatywnej organizacji Smart Works, która pomaga bezrobotnym kobietom w powrocie na rynek pracy.

Charytatywna kolekcja księżnej Meghan

W numerze brytyjskiego Vogue, który gościnnie redagowała księżna Meghan wyjaśnia również motywy swojego postępowania: „Kiedy wchodzisz do Smart Works, natykasz się na szafy z ubraniami i dodatkami. Czasami jednak nic tam do siebie nie pasuje i trudno sobie wyobrazić, by w tych strojach można z powodzeniem ubiegać się o pracę. Aby temu zaradzić, zapytałam moich przyjaciół byliby gotowi zaprojektować kolekcję garderoby do pracy o bardziej klasycznym charakterze. Ku mojej radości, zgodzili się”. Jak się dowiadujemy charytatywna kolekcja księżnej Meghan będzie dostępna jeszcze w tym roku. Na koniec powiedzmy jeszcze tylko, że Meghan Markle nie pierwszy czas występuje w roli projektantki. Gdy grała w serialu W garniturach zaprojektowała spodnie z ekologicznej skóry dla marki Reitmans. I jeszcze słowo o Mishy Monoo. To ona podobno przedstawiła Meghan Markle księciu Harry’emu!

Meghan Markle i Misha Monoo, 2015.

Meghan Markle zaprojektował kolekcję ubrań
Fot. Getty Images

Kolekcja ubrań księżnej Meghan będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Meghan Markle zaprojektował kolekcję ubrań
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…