księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
O TYM SIE MÓWI

Księżna Meghan zaprojektowała własną kolekcję ubrań!

Jej sprzedaż ma wspierać charytatywny cel!

Marcin Brzeziński 1 sierpnia 2019 10:29
księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Księżna Meghan zaprojektowała własną kolekcję ubrań! A o tym fakcie poinformowała w najnowszym wydaniu brytyjskiego Vogue’a. W przedsięwzięciu żonę księcia Harry’ego wspierają: długoletnia przyjaciółka projektantka Misha Nonoo i marki Marks&Spencer, John Lewis oraz Jigsaw. Ta pierwsza brała wraz z Meghan Markle bezpośredni udział w tworzeniu kapsułowej kolekcji ubrań do pracy, ci drudzy - będą ją sprzedawać. I to na niezwykłych zasadach. Za każdą sprzedaną część garderoby będą przekazywać taką samą charytatywnej organizacji Smart Works, która pomaga bezrobotnym kobietom w powrocie na rynek pracy.

Charytatywna kolekcja księżnej Meghan

W numerze brytyjskiego Vogue, który gościnnie redagowała księżna Meghan wyjaśnia również motywy swojego postępowania: „Kiedy wchodzisz do Smart Works, natykasz się na szafy z ubraniami i dodatkami. Czasami jednak nic tam do siebie nie pasuje i trudno sobie wyobrazić, by w tych strojach można z powodzeniem ubiegać się o pracę. Aby temu zaradzić, zapytałam moich przyjaciół byliby gotowi zaprojektować kolekcję garderoby do pracy o bardziej klasycznym charakterze. Ku mojej radości, zgodzili się”. Jak się dowiadujemy charytatywna kolekcja księżnej Meghan będzie dostępna jeszcze w tym roku. Na koniec powiedzmy jeszcze tylko, że Meghan Markle nie pierwszy czas występuje w roli projektantki. Gdy grała w serialu W garniturach zaprojektowała spodnie z ekologicznej skóry dla marki Reitmans. I jeszcze słowo o Mishy Monoo. To ona podobno przedstawiła Meghan Markle księciu Harry’emu!

Meghan Markle i Misha Monoo, 2015.

Meghan Markle zaprojektował kolekcję ubrań
Fot. Getty Images

Kolekcja ubrań księżnej Meghan będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Meghan Markle zaprojektował kolekcję ubrań
Fot. Materiały prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.