Zobacz stylizacje Diany z metką jej ulubionego domu mody

Paulina Filipowicz 3 czerwca 2020 19:15

Księżna Diana była niekwestionowaną ikoną stylu. Lady Di przykładała ogromną wagę do swojego wyglądu, a prywatnie przyjaźniła się z topowymi projektantami. Ikona stylu i elegancji lat 90. do dziś zachwyca i inspiruje miliony kobiet na całym świecie. Chociaż od jej śmierci minęły już 23 lata, archiwalne zdjęcia księżnej są dowodem, iż styl "Królowej ludzkich serc" jest nieśmiertelny. Kreowała trendy, a dzięki archiwalnym zdjęciom robi to do dziś. Jednak po rozwodzie z księciem Karolem, jej garderoba przeszła metamorfozę. Część ubrań, które nosiła z dumą przez lata musiała schować na dnie szafy, szczególnie ubrania z metką jej ulubionego domu mody Chanel. W wywiadzie dla Harper's Bazaar australijski projektant  Jayson Brunsdon zdradził, dlaczego Diana po rozwodzie unikała noszenia projektów z logo Chanel. W 1996 roku doradzał on księżnej w kwestii ubioru i zasugerował, by założyła do swojej stylizacji klasyczne buty od Chanel. Jak mówi w wywiadzie, Diana nie była zadowolona z tego pomysłu i odpowiedziała stanowczo: "Nie, nie mogę nosić połączonego "C", podwójnego "C". Logo Chanel to przecież połączone, podwójne litery "C", które z pewnością przypominały księżnej o bolesnej zdradzie jej męża z kochanką. Ich inicjały tworzą właśnie podwójne "C" - Charles i Camilla. Chociaż księżna uciekała przed skojarzeniami z bolesnymi wspomnieniami o rozpadzie swojego małżeństwa, nie przestała całkowicie nosić ubrań Chanel. Pozbyła się projektów z logo, ale nie mogła oprzeć się pięknie skrojonym garniturom marki. Zobacz najlepsze stylizacje Diany w ubraniach z metką Chanel!  

1/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke-zobacz-jej-najlepsze-stylizacje4
Copyright @Getty Images
1/6

Czerwony płaszcz od Chanel księżna Diana założyła podczas wizyty we Francji w 1988 roku.

2/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke-zobacz-jej-najlepsze-stylizacje
Copyright @Getty Images
2/6

Diana odwiedzając księcia Karola w szpitalu Nottingham Medical Centre postawiła na czarną elegancką sukienkę Chanel ze złotymi guzikami.

3/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke-zobacz-jej-najlepsze-stylizacje5
Copyright @Getty Images
3/6

Niebieską elegancką kurtkę od Chanel księżna Diana założyła udając się do Great Ormond Street Hospital For Children w 1992 roku.

4/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke
Copyright @Getty Images
4/6

Chociaż pastelowy żółty komplet to dzieło projektantki Catherine Walker, mała czarna torebka jest projektem Chanel. Taki duet Diana założyła na wizytę w hospicjum w 1992 roku.

5/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke-zobacz-jej-najlepsze-stylizacje3
Copyright @Getty Images
5/6

Rok po rozwodzie z księciem Karolem, a dokładnie 14 lutego w Walentynki, Diana zdecydowała się założyć komplet od Chanel. Czy był to celowy ruch?

6/6
ksiezna-diana-uwielbiala-te-slynna-marke-zobacz-jej-najlepsze-stylizacje2
Copyright @Getty Images
6/6

Pastelowy błękitny garnitur to najbardziej rozpoznawalna kreacja od Chanel, jaką założyła księżna. Diana pojawiła się w nim na uroczystości bierzmowania swojego syna Williama w 1997 roku.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.