Wystawa kostiumów z serialu The Crown
Fot. LEFT BANK PICTURES/SONY PICTURES TV PROD UK / Album/EAST NEWS
ZE ŚWIATA MODY

Kostiumy z serialu The Crown zobaczymy na wystawie!

Wśród nich suknia ślubna Elżbiety II!

Marcin Brzeziński 5 listopada 2018 18:30
Wystawa kostiumów z serialu The Crown
Fot. LEFT BANK PICTURES/SONY PICTURES TV PROD UK / Album/EAST NEWS

Fani serialu Netflixa The Crown nie mogą przeboleć, że grająca w nim królową Elżbietę II aktorka Claire Foy żegna się z tym uwielbianym programem, a począwszy od serii trzeciej jej rolę przejmie starsza o 10 lat Olivia Coleman. Na pocieszenie mamy dla nich jednak dobrą wiadomość. Czterdzieści kostiumów z The Crown, w tym suknia ślubna serialowej królowej już 30 marca zostaną pokazane na wystawie Costiuming the Crown.

Kostiumy w serialu „The Crown”

Opowiadający historię brytyjskiej monarchini Elżbiety II serial Netflixa The Crown miał budżet w wysokości 100 milionów funtów. Dużą część tej gigantycznej sumy z pewnością pochłonęły kostiumy. Dość powiedzieć, że zajmującą się nimi ekipa, którą dowodziła kostiumografka Michele Clapton liczyła czasami aż 100 osób. I nic dziwnego! Musieli oni stworzyć około 350 kostiumów dla głównych bohaterów. Jakby tego było mało pod ich opieką pozostawały również stroje siedmiu tysięcy statystów… Kreacje serialowej królowej były najczęściej wiernymi kopiami strojów, które nosiła Elżbieta II. Nad uszyciem i ozdobieniem samej sukni ślubnej sześc osób pracowało kilka tygodni. Teraz będzie można ją obejrzeć z bliska. Jedyny kłopot w tym, że ekspozycja Costiuming the Crown pokazywana będzie w Winterthur Museum, Garden & Library położonym w amerykańskim stanie Delaware…

Wystawa kostiumów z serialu The Crown
Fot. LEFT BANK PICTURES/SONY PICTURES TV PROD UK / Album/EAST NEWS

Wystawa kostiumów z serialu The Crown
Fot. V/Netflix/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.