Koronawirus w Mediolanie, pokaz Armaniego przy pustej widowni
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Pokaz Armaniego w Mediolanie odbył się… przy pustej widowni!

Czy koronawirus we Włoszech jest aż tak groźny?

Marcin Brzeziński 24 lutego 2020 14:29
Koronawirus w Mediolanie, pokaz Armaniego przy pustej widowni
Fot. Getty Images

Mediolański pokaz kolekcji włoskiego domu mody Giorgio Armani odbył się… przy pustej widowni. Nie znaczy, to rzecz jasna, że nie było chętnych by go zobaczyć. Po prostu dzień wcześniej 85-letni mistrz włoskiej mody ogłosił, że prezentacja kolekcji na jesień i zimę 2020-2021 odbędzie się bez udziału gości ze względu na zagrożenie… koronawirusem. Nie była to, jak się wydaje, zbytnia ostrożność. We Włoszech odnotowano ponad 150 przypadków zachorowań. W związku z tym władze północnych regionów kraju decydują się na zamykanie szkół, uczelni wyższych i odwoływanie imprez masowych. Z powodu koronawirusa odwołano na przykład wszystkie msze w Lombardii, której stolicą jest właśnie Mediolan. A w samym Mediolanie zostały zamknięte muzea. Najbliższe spektakle odwołała również słynna mediolańska La Scala. Na koniec powiedzmy, że Główny Inspektorat Sanitarny odradza Polakom podróżowanie do Włoch.

Giorgio Armani krytykuje świat mody

To nie jedyny raz kiedy w ostatnich dniach Giorgio Armani zwrócił na siebie uwagę. Podczas otwarcia nowego butiku marki w Mediolanie zarzucił mediom, że zbytnio koncentrują się na pogoni za nowymi trendami tym samym ignorując istotę prawdziwej mody. Dostało się też projektantom i stylistom. Mistrz włoskiej mody skrytykował wykorzystywanie prowokujących wizerunków półnagich kobiet w reklamach domów mody.

To forma wykorzystywania! To po prostu niegodne!

mówił wielki projektant. „Wybaczcie, że mnie poniosło i te mocne słowa, ale czułem, że muszę to powiedzieć”, tłumaczył zdumionym jego wybuchem dziennikarzom. A nam się wydaje, że gdy mówi Giorgio Armani słuchać zawsze warto.

Giorgio Armani kolekcja na jesień/zimę 2020/21.

Pokaz Armani na jesień zimę 2020 2021
Fot. IMAXTREE/FREE

Pokaz Armani na jesień zimę 2020 2021
Fot. IMAXTREE/FREE

Pokaz Armani na jesień zimę 2020 2021
Fot. IMAXTREE/FREE

Pokaz Armani na jesień zimę 2020 2021
Fot. IMAXTREE/FREE

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?